BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

25–hidroksiergokalciferolio (25(OH)D2), 25–hidroksicholekalciferolio (25(OH)D3) koncentracijų kraujo serume tyrimo metodikos įdiegimas ir įteisinimas

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-15-0313

Paraiškos būsena:
Nesudaryta sutartis
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-15

Vitaminas D yra riebaluose tirpus steroidinis prohormonas, turintis dvi svarbiausias biologiškai aktyvias formas - D2 (ergokalciferolis) ir vitaminas D3 (cholekalciferolis). Šio vitamino svarbiausios funkcijos yra reguliuoti širdies ir kraujagyslių, raumenų, kaulų, nervų sistemų homoestazę bei palaikyti normalią jų funkciją. Vis dažnėjanti problema yra vitamino D trūkumas, kuris ypatingai ryškus daugumoje Europos šalių. Tyrimų duomenimis, 30 – 80 proc. paauglių ir suaugusiųjų asmenų vitamino D kiekis yra mažesnis nei 30 ng/ml. Vitamino D papildų vartojimas - tai viena geriausių prevencinių priemonių, galinčių užkirsti kelią vitamino D trūkumo sukeltiems sveikatos sutrikimams išsivystyti. Todėl labai svarbu yra tiksliai nustatyti vitaminų 25(OH)D2 ir 25(OH)D3 koncentracijas kraujo serume, kad būtų greičiau taikytina prevencijos priemonė. Projekto tikslas - optimizuoti, įteisinti ir pritaikyti dideliu jautrumu pasižyminti ESCh metodą vitamino D koncentracijos nustatymui žmogaus kraujo serume. Šio projekto metu bus siekiama įgyti teorinių žinių atliekant literatūros analizę bei ugdyti praktinius gebėjimus, aliekant sudėtingos matricos biologinių mėginių paruošimo procedūras, optimizuojant chromatografinio atskyrimo ir detektavimo sąlygas. Projekto metu gauti fundamentiniai moksliniai duomenys sudarys galimybę į kasdienę medicinos praktiką įdiegti naujas technologijas, padėsiančias veiksmingai spręsti šiandien ypač aktualius klausimus susijusius su vitaminu D.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-03-22
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2019-05-08)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Ne (2019-06-11)
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 1 877,93 Eur
Prašoma finansavimo suma: 1 877,93 Eur

Sutarties informacija

Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
0,00

Susiję įrašai