BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Biokatalizinės sistemos nekrakmolinių poli- ir oligosacharidų konversijai

Nr. 01.2.2-LMT-K-718-01-0019

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė TIKSLINIAI MOKSLINIAI TYRIMAI SUMANIOS SPECIALIZACIJOS SRITYJE
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Kvietimo kodas 01.2.2-LMT-K-718-01

Projekto tikslas – sukurti didelio našumo biokatalizines sistemas pramoninei nekrakmolinių poli- ir oligosacharidų redukuojančių galų oksidacijai, kuriant didelės pridėtinės vertės produktus – aldono rūgštis. Bus siekiama atrinkti optimalius fermentus ir jų variantus nekrakmolinių poli- ir oligosacharidų oksidacijai iki aldonorūgščių bei sukurti efektyvius šių fermentų kofaktorių regeneravimo metodus, taip pat sukurti biokonversijos sistemos prototipą, kuris kontroliuojamai vykdytų nekrakmolinių poli- ir oligosacharidų oksidaciją su didele išeiga.Šiuo metu įvairiose pramonės šakose išaugo modifikuotų oligosacharidų poreikis: oligosacharidų aldono rūgštys yra naudojamos odos priežiūrai ir gydymui, polisacharidų aldono rūgštys yra paklausūs probiotikai, geležį kompleksuojantys maisto papildai ar biologiškai suderinamos medžiagos paviršių dengimui. Aldono rūgščių fizikinės ir cheminės savybės, tokios kaip klampa, rūgštingumas, polijoninė prigimtis, savybės kompleksuoti sunkiuosius jonus, netoksiškumas, leidžia pritaikyti šias rūgštis ir maisto pramonėje kaip tirštiklius, užpildus, emulsiklius. Pagrindinė problema, stabdanti aldonatų pritaikymą įvairiose srityse ir jų bioreaktorių vystymąsi, yra efektyvių oligosacharidų oksidavimo metodų trūkumas. Projekto naujumas – naujų fermentų, efektyvių ir iki šiol nepademonstruotų metodų dehidrogenazių kofaktorių regeneravimui sukūrimas ir efektyvaus, iki šiol nepademonstruoto biorektoriaus vystymas, kuris katalizuotų angliavandenių oksidaciją iki aldono rūgščių su didele išeiga ir pramoniniu efektyvumu (> 50 g/l per parą pagaminamo produkto).Projektas atitinka tikslinių mokslinių tyrimų sumanios specializacijos srityje numatytus uždavinius, tyrėjų komanda užtikrins, kad projekto rezultatai bus prieinami dideliam mokslininkų ir verslininkų ratui – licencijuojant patentą neišimtinėmis teisėmis, tarpiniai duomenys publikuojami atviros prieigos žurnaluose, sukauptos žinios panaudotos jaunųjų mokslininkų ir studentų ugdymui.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2017-08-03
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2017-09-06)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2017-11-20) 79.30
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 699 367,21 Eur
Prašoma finansavimo suma: 699 367,21 Eur

Sutarties informacija

Sutarties pasirašymo diena: 2018-01-08
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
699 367,21 699 367,21 551 659,15 551 659,15

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Investicijas gavusių mokslo ir studijų institucijų pateiktos patentų paraiškos 1.00 1.00 0.00
2 Įgyvendinti MTEP projektai 1.00 1.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2020-07-07 07:45

Susiję įrašai