BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Maisto autentiškumo ir kokybės nustatymo sistema

Nr. 01.2.1-LVPA-V-835-03-0003

Paraiškos būsena:
Įgyvendinimas
Vykdytojas Nacionalinis maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutas
Savivaldybė
Priemonė Ikiprekybiniai pirkimai LT
Prioritetas 1 PRIORITETAS. Mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų skatinimas
Projekto sąrašo numeris 01.2.1-LVPA-V-835-03

Maisto klastojimo problema yra aktuali pasaulio, Europos, o taip pat ir Lietuvos rinkai. Europos Parlamento 2014 m. rezoliucijoje dėl maisto krizės, sukčiavimo maisto grandinėje ir maisto kontrolės pažymima, kad, Europolo duomenimis, stebimas maisto klastojimo atvejų augimas – ir ši tendencija tęsiasi toliau, į maisto klastojimą įtraukdama ir kriminalines organizacijas. Kaip rodo mokslinių tyrimų patirtis, dirbtinio intelekto ir spektrometrijos metodų pagalba įmanoma atlikti tikslią bandinių, tame tarpe ir organinių junginių, cheminės molekulinės sudėties analizę, cheminių junginių identifikavimą. Kadangi maisto saugos problematika išlieka didelė, reikalingos investicijos į inovatyvių produktų kūrimą ir jų komercinimą. Šio projekto tikslas – sukurti inovatyvią Maisto autentiškumo ir kokybės nustatymo sistemą, paremtą dirbtinio intelekto duomenų apdorojimo algoritmais ir neinvaziniais spektrometriniais metodais. Spektrometrijos metodų pagalba gaunami spektriniai maisto produktų duomenys, o dirbtinio intelekto metodų pagalba duomenys yra apdorojami ir analizuojami identifikuojant maisto kilmę bei tiriamų produktų kokybės parametrus. Projekto įgyvendinimas turi poveikį Lietuvos ekonomikai, nes sukurto inovatyvaus produkto pagalba yra taupomas maisto rinkos dalyvių laikas, nustatant gaminamo, tiekiamo ar vartojamo maisto kokybę, nesukeliant maisto grandinės tiekimo trikdžių ir ekonominių sunkumų rinkos dalyviams. Taip pat planuojama, kad sukurtas metodas bus nebrangus ir skatins daugiau rinkos dalyvių naudotis šia paslauga. Projekto įgyvendinimas sudarys sąlygas rinkos dalyviams išvengti ekonominių nuostolių, susijusių su maisto saugos problema ir mažins „šešėlinę“ maisto rinkos dalį. Rinkos apžvalga, maisto autentiškumo identifikavimo metodų problematika bei konkurencinės aplinkos analizė atskleidžia, kad projekto metu kuriama inovatyvi Maisto autentiškumo ir kokybės nustatymo sistema turi puikias perspektyvas Lietuvos ir Europos rinkoje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2019-08-29
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip
2. Naudos ir kokybės vertinimas Netaikoma 0
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 972 000,00 Eur
Prašoma finansavimo suma: 874 800,00 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2021-06-26
Sutarties pasirašymo diena: 2019-11-27
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
972 000,00 874 800,00 268 764,82 268 132,34

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Įgyvendintų inovacijų paklausos skatinimo sprendimų skaičius Skaičius 1.00 0.00
2 Sukurti nauji ir (ar) atnaujinti gaminių, paslaugų ar procesų prototipai Skaičius 1.00 0.00
3 „Ikiprekybinio pirkimo dalyvio pateiktas rinkai inovatyvusis produktas“ Skaičius 1.00 0.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2022-01-23 07:59

Susiję įrašai