BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Paviršiaus plazmonų rezonanso imuninis jutiklis žmogaus augimo hormono nustatymui

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-10-0026

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-10

Žmogaus augimo hormonas (ŽAH) dalyvauja daugybėje biologinių procesų. Jo trūkumas kūdikiams gali pasireikšti hipoglikemija, augimo sutrikimais, suaugusiesiems gali pasireikšti kūno masės mažėjimas, kaulų praretėjimas bei kiti fiziniai ir psichologiniai sutrikimai tokie, kaip sumažėjusi jėga, ištvermingumas, raumenų išnykimas, suprastėjusi atmintis, atsiskyrimas nuo visuomenės ar net depresija. Tuo tarpu ŽAH perteklius sukelia gigantizmą, insulino koncentracijos perteklių, sumažėjusią toleranciją gliukozei, o galiausiai diabetą. Ilgalaikis ŽAH perteklius taip pat gali sukelti akromegaliją, kuri sukelia kojų, pėdų, veido augimą ir išsipūtimą, kaktos ir žandikaulių atsikišimą bei vidaus organų padidėjimą ar minkštųjų audinių pabrinkimą. Sporto ŽAH vartojamas siekiant geresnių rezultatų varžybose. Dėl piktnaudžiavimo ŽAH preparatai yra uždrausti tarptautinio olimpinio komiteto ir nacionalinės koledžų atletų asociacijos. Taip pat yra mokslinių duomenų, kad augimo hormoną išskiria kai kurių navikų ląstelės: krūties, skrandžio, storosios žarnos ar plaučių. ŽAH nustatymas yra neabejotinai aktualus. Deja, tradiciniai ŽAH nustatymo metodai yra sudėtingi, brangūs, jiems reikalingas mėginio paruošimas, o analizės trukmė ilga. Todėl naujų ŽAH nustatymo metodų kūrimo sritis iki šiol išlieka labai aktuali. Šio projekto tikslas yra sukonstruoti paviršiaus plazmonų rezonanso (PPR) imuninį jutiklį ŽAH nustatymui. PPR imuniniai jutikliai, lyginant su tradiciniais metodais, turi keletą privalumų: nėra būtinybės papildomomis žymėmis žymėti sąveikaujančių molekulių, detektavimas atliekamas realiame laike, daugeliu atveju nėra būtinybės ruošti mėginio prieš analizę, analizei pakanka labai mažų mėginio kiekių, o sėkmingai parinkus susidariusio antikūno-antigeno komplekso disociacijos sąlygas, daugeliu atveju gali būti naudojami net kelioms dešimtims matavimų.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-07-05
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-08-21)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-09-17) 90.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 839,05 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 839,05 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2018-10-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-10-22
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 2 816,32 2 816,32

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-18 07:55

Susiję įrašai