BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Polieterinį poliuretaną skaidančių mikroorganizmų tyrimas

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-10-0006

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-10

Mokslinio tiriamojo projekto „Polieterinį poliuretaną skaidančių mikroorganizmų tyrimas“ tikslas yra įvertinti PU biodegradacijos galimybes bei sukurti pagrindus šios technologijos vystymui. Europos Sąjungoje per metus pagaminama ir sunaudojama virš 3 mln tonų poliuretano, kuris yra naudojamas gaminat čiužinius, automobilių komponentus, statybines medžiagas, elastaną, naudojamą tekstilės pramonėje. Naujausi (2018 m.) Europos Taybos reglamentai griežtina atliekų perdirbimo kvotas. Europos Sąjungos šalys narys yra įpareigotos užtikrinti, jog nuo 2030 m. į jų šiukšlių sąvartynus nebūtų priimamos perdirbimui tinkamos atliekos. Nepaisant plataus poliuretano vartojimo, jo perdirbimas yra komplikuotas. Poliuretano atliekų deginimo yra stengiamasi atsisakyti, dėl degimo metu susidarančių nuodingų junginių, o mechaninis ar cheminis PU perdirbimai turi trūkumų, nes nėra sukuriami aukštesnės pridėtinės vertės produktai. Plačiausiai vartojami PU yra skirstomi į dvi klases: poliesteriniai ir polieteriniai. Dėl savo išskirtinės prigimties, poliesteriniai poliuretanai gali būti skaidomi mikroorganizmų išskiriamų fermentų, o susidarę junginiai metabolizuojami. Tuo tarpu polieterinis PU yra daug intertiškesnis ne tik atmosferiniam poveikiui, bet ir biologinei degradacijai. Dėl šių priežasčių polieterinis PU pasižymi vartotojui palankesnėmis savybėmis, bet apsunkina PU atliekų tvarkymą ir perdirbimą. Biodegradacija galėtų būtų alternatyvus poliuretano atliekų tvarkymo būdas, kurio metu PU būtų visiškai suardomas, gaunamos naujos medžiagos tolesniam panaudojimui arba, idealiu atveju, gaunami pirminiai sintezės komponentai. Sukūrus biotechnologiniais metodais paremtą PU perdirbimo technologiją, būtų skatinama žiedinė ekonomika bei beatliekinis vartojimas. Projekto metu siekiama plačiau Įvertinti polieterinio PU biodegradacijos galimybes bei pritaikymą vystant šį procesą.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-06-28
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-08-21)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-09-17) 70.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 839,05 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 839,05 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2018-10-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-09-17
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 2 816,33 2 816,33

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-18 07:55

Susiję įrašai