BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Rekombinantinių ir natyvių gram-teigiamųjų bakterijų ureazių taikymo biomineralizacijoje bei žemės ūkyje tyrimai

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-10-0030

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-10

Pasaulyje įvairių biokatalizatorių paklausa nenustoja didėti, o didžiausių investicijų susilaukianti sritis – aplinkosauga. Ureazės – vieni iš biokatalizatorių, turinčių nemažą potencialą sprendžiant ekologines problemas. Pagrindinė šių fermentų vykdoma reakcija - karbamido hidrolizė. Pastaruoju metu šiais fermentais susidomėta dėl jų pritaikymo biocementacijoje, biomineralizacijoje, dar kitaip vadinamoje mikroorganizmų indukuojamoje kalcio karbonato precipitacijoje (MICCP), taip pat jų svarbos žemės ūkyje ir aplinkosaugos aspektų. MICCP - svarbus procesas statybų sektoriuje, besivystančioje geotechnologijų srityje, siekiant sukurti didesniu patvarumu, ilgaamžiškumu pasižyminčias konstrukcijas; siekiant pašalinti kalcio junginius iš nuotekų vandens; vykdant metalais užteršto dirvožemio ir požeminių vandenų remediaciją ir kt. Yra parodyta, kad dirvožemyje, kuris apibūdinamas kaip „sveikas“ ir labiau tinkamas žemdirbystei, gausu mikroorganizmų, kurie šalia kitų fermentų sintetina ir ureazes. Šio projekto metu studentas toliau gilins žinias, susijusias su Geobacillus ureazių veikla, pritaikys ankstesnių projektų metu įgytas kompetencijas, susijusias su ureazes sintetinančių mikroorganizmų atranka, fermentų aktyvumo vertinimu, biochemine analize bei MICCP vertinimu, bus ugdomas kritinis mąstymas, gebėjimas kurti naujas tyrimų metodikas ir strategijas. Galimybė įsisavinti naujas metodikas, vystyti analitinį mąstymą tęsiant ankstesnių projektų metu pradėtus darbus prisidės prie studento motyvacijos siekti pripažinto mokslininko vardo. Kartu projekto metu gauti rezultatai suteiks pagrindo jau ureazių inžinerijos tyrimams, siekiant geriau suprasti šių fermentų strukūrą, funkcionalumą ar modifikuoti ir modeliuoti jų savybes. Projekto metu studento įgaunamos mikrobiologo-biotechnologo kompetencijos prisidės ieškant efektyvių įrankių, ekologinių problemų, tokių, kaip dirvožemio tarša, dirvožemio erozija, statybinių konstrukcijų ilgaamžiškumas ir patvarumas, sprendimams.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-07-09
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-08-21)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-09-17) 80.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 839,05 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 839,05 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2018-10-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-09-17
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 2 816,33 2 816,33

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-14 07:55

Susiję įrašai