BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Sulietų lipolizinių fermentų tyrimai: struktūros ir funkcijos ryšio analizė

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-10-0028

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Vilniaus universitetas
Savivaldybė Vilniaus miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-10

Lipazės ir esterazės – fermentai, pasižymintys plačiu pH, temperatūrų ir substratų tolerantiškumu, regio- ir stereoatrankumu, jų veiklai nereikalingi kofaktoriai. Lipazės svarbios organinės chemijos ir maisto pramonėje, farmacijoje, naujų paviršiaus aktyviųjų medžiagų sintezėje ir kt. Visgi komercinį lipazių taikymą riboja jų gamybos kaštai. Tad svarbu surasti lengvai išgaunamas, dideliu aktyvumu ir stabilumu pasižyminčias lipazes ir (ar) esterazes, kurias būtų galima taikyti keliose skirtingose pramonės srityse ar sukurti kiekvienam procesui savitus fermentus, taip gaunant idealiomis savybėmis pasižyminčius baltymus. Tam nepamainoma priemonė - baltymų inžinerija. Viena naujausių krypčių baltymų inžinerijoje – daugiafunkcinių chimerinių baltymų kūrimas. Dviejų ar daugiau baltymų domenų suliejimas gali padidinti fermento bioaktyvumą ar sukurti naujas funkcijų kombinacijas. Kuriant chimerinius sulietus baltymus, kyla klausimas, ar abu sulietų fermentų kataliziniai centrai išlieka aktyvūs. Atsakius į šį klausimą galima būtų modeliuoti naujų bifunkcinių fermentų kūrimą kaskadinėms reakcijoms. Taigi, pagrindinis projekto tikslas - ugdyti studento mokslininko biotechnologo kompetencijas, atliekant sulietų chimerinių lipolizinių fermentų tyrimus. Projekto metu gauti rezultatai leis atsakyti į klausimą, ar sulietuose/chimeriniuose lipoliziniuose fermentuose abu kataliziniai centrai yra vienodai efektyvūs ir funkcionalūs. Šio projekto metu bus gilinamos studento žinios ir įgūdžiai baltymų inžinerijos srityje, kuri neatsiejama nuo pramoninių fermentų tyrimų, naujų jų variantų kūrimo bei šiuolaikinio biotechnologo kompetencijų. Projekto metu atliekami eksperimentai, įsisavinami metodai bei gautų rezultatų analizė ne tik toliau lavins studento loginį mąstymą, gebėjimą planuoti ir spręsti iškilusias problemas, analizuoti ir parinkti tinkamas eksperimentams metodikas, bet ir didins Lietuvos mokslininkų konkurencingumą fermentų tyrimų ir taikymo srytyje.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-07-09
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-08-21)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-09-17) 84.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 839,05 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 839,05 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2018-10-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-09-17
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 2 816,33 2 816,33

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-14 07:55

Susiję įrašai