BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Finansavimas

Vandens garavimo ir kondensacijos procesų tyrimas Molekulinės Dinamikos metodu

Nr. 09.3.3-LMT-K-712-10-0041

Paraiškos būsena:
Baigtas įgyvendinti
Vykdytojas Lietuvos energetikos institutas
Savivaldybė Kauno miesto
Priemonė MOKSLININKŲ, KITŲ TYRĖJŲ, STUDENTŲ MOKSLINĖS KOMPETENCIJOS UGDYMAS PER PRAKTINĘ MOKSLINĘ VEIKLĄ
Prioritetas 9 PRIORITETAS. Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas
Kvietimo kodas 09.3.3-LMT-K-712-10

Vandens garavimas ir kondensacija yra nepusiausvyrieji procesai, kurių metu vandens molekulės keliauja per skysčio-garų ribą į atitinkamai garų ar skysčio fazę. Šie procesai yra labai svarbūs gamtoje ir plačiai taikomi įvairiausiose inžinerijos bei mokslo srityse. Kondensacijos ir garavimo procesų, vykstančių kelių vidutinių laisvojo kelio ilgių ribose, supratimas tampa vis labiau svarbus daugelyje technologinių procesų, o tikroviško garuojančių ir besikondensuojančių molekulių energijos skirstinių žinojimas yra būtinas tinkamam šių procesų įvertinimui. Tačiau empiriniai dėsningumai leidžia apskaičiuoti apytikslius fazių kaitos greičius tik makromastelyje, nes neatitinka tikrovės ir net gali būti klaidinantys mikromastelyje. Remiantis prielaida, kad garuojančios ir kondensuojančios vandens molekulių energijos yra pasiskirsčiusios pagal Maksvelo skirstinį, buvo išvestas Hertz-Knudsen sąryšis, kuris ne visada atitinka tikrovę. Todėl manoma, kad ši plačiai priimta ir naudojama prielaida yra klaidinga.Šio mokslinio projekto tyrimų tikslas yra nustatyti garuojančių ir besikondensuojančių vandens molekulių greičių ir energijų skirstinius, kas leistų sukurti vandens garavimo ir kondensacijos teorinius modelius atitinkančius tikrovę ir įvertinti fazių kaitos greičius be empirinių pataisos koeficientų pagalbos. Tyrimai bus atliekami Molekulinės Dinamikos metodu, skaitiškai modeliuojant vandens garavimą ir kondensaciją. Iš gautų skaitinių tyrimo rezultatų bus mėginama įvertinti vandens molekulių garavimo/kondensacijos mechanizmus molekuliniame lygmenyje ir suskaičiuoti šių molekulių energijos skirstinius prie skysčio-garų fazių ribos.Kitas šio projekto tikslas yra praktikanto studento gebėjimų ugdymas, įtraukiant jį į pasaulinio lygio mokslinius tyrimus, apmokant šiuolaikinių tyrimų metodų ir skatinant publikuoti tyrimų rezultatus.


Paraiškų informacija

Paraiškos gavimo data: 2018-07-11
Nr. Vertinimo kriterijus Finansavimo statusas Vertinimo balas
1. Tinkamumo vertinimas Taip (2018-08-21)
2. Naudos ir kokybės vertinimas Taip (2018-09-17) 83.00
Paraiškoje nurodyta projekto vertė: 2 839,05 Eur
Prašoma finansavimo suma: 2 839,05 Eur

Sutarties informacija

Projekto veiklų įgyvendinimo pabaiga: 2019-04-30
Sutarties pasirašymo diena: 2018-10-01
Sutarties galiojimo pabaiga: 2019-08-26
Projekto išlaidų suma, Eur Finansavimas, Eur Apmokėta išlaidų suma, Eur Išmokėtas finansavimas, Eur
2 816,33 2 816,33 2 816,32 2 816,32

Stebėsenos rodiklių pasiekimai

Eilės numeris Stebėsenos rodiklio pavadinimas Matavimo vienetas Siektina reikšmė pasirašytose projektų sutartyse Pasiekta reikšmė
1 Tyrėjai, kurie dalyvavo ESF veiklose, skirtose mokytis pagal neformaliojo švietimo programas Skaičius 1.00 1.00

Paskutinė atnaujinimo data: 2021-04-14 07:55

Susiję įrašai