BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Psichikos sveikatos žinių olimpiada baigėsi įspūdingu finalu

2021 m. spalio 28 d. / Sveikatos apsaugos ministerija

Šiais metais jau devintą kartą Lietuvoje buvo organizuotas Atviros psichiatrijos mėnuo (APM) – laikotarpis tarp dviejų psichikos sveikatai svarbių tarptautinių dienų – Pasaulinės savižudybių prevencijos dienos rugsėjo 10-ąją ir Pasaulinės psichikos sveikatos dienos, minimos spalio 10-ąją. Kaip ir kasmet, vyko daug renginių, kuriuos organizavo psichiatrijos ligoninės, psichikos sveikatos centrai, miestų ir rajonų visuomenės sveikatos biurai ir nevyriausybinės organizacijos.

Rodoma:

 

Psichikos sveikatos vadybos asociacija kartu su partneriais – Valstybiniu psichikos sveikatos centru, Sveikatos apsaugos ministerija ir LRT laida „Kas ir kodėl?“ – pakvietė visuomenę į Psichikos sveikatos žinių olimpiadą. Organizatorių tikslas buvo kuo didesnis visuomenės švietimas šioje srityje, gebėjimas įgytas žinias pritaikyti savo aplinkoje. Psichikos sveikatos olimpiada buvo populiari įvairiose amžiaus grupėse. Šios olimpiados dalyviams teko gilintis į specifinę, įvairių mitų gaubiamą psichikos sveikatos sritį.

Psichikos sveikatos vadybos asociacijos vadovas psichiatras Martynas Marcinkevičius pasidžiaugė, kad pasirinktas formatas – olimpiada – pasiteisino ir net pranoko lūkesčius: „Ruošėmės jau nuo vasaros pradžios, pasinaudojome ir interneto siūlomomis galimybėmis, konkrečiai įrankiu „Kahoot‘u“, jame paskelbėme dalį klausimų, siekdami kuo aktyviau įtraukti jaunimą. Įvyko 57 seansai, kuriuose dalyvavo 473 dalyviai. Kitą medžiagą išsiuntėme organizatoriams, jie renginius vedė gyvai. Paraiškų dalyvauti olimpiadoje sulaukėme iš visos šalies: tai ir vyresnių klasių moksleivių, ir senjorų, ir darbo kolektyvuose susibūrusios komandos. Viso – gyvai ir „Kahoot‘o“ programėlės pagalba – olimpiadoje dalyvavo daugiau nei 1000 dalyvių“.

Pasibaigus olimpiados renginiams šalies regionuose, patys aktyviausi ir geriausias žinias pademonstravę dalyviai spalio 22 dieną susirinko į finalinį renginį Vilniuje. Ne taip paprasta buvo atsakyti į specialistų parengtus klausimus, tad šalia pergalingų džiaugsmo šūksnių netrūko ir nusivylimo atodūsių. Visi finalo dalyviai pademonstravo geras psichikos sveikatos žinias, o svarbiausia – visus lydėjo puiki nuotaika.

Keturios finalininkės Vitalija Mockienė ir Gražina Vinciūnė iš Kauno, Aurelija Vuicik iš Garliavos ir Jolita Sidabrienė iš Rokiškio turės galimybę savo žinias išbandyti televizijos žaidime „Kas ir kodėl?“. Tarp moksleivių šauniausiai pasirodė Klaipėdos licėjaus gimnazistas Aleksej Petrakov.

Nuoširdus ačiū kolegoms, padėjusiems sugalvoti net 100 įdomių klausimų ir atsakymų – jie dalyviams suteikė galimybę praplėsti žinias, geriau pažinti psichiatrijos mokslo sritį. Kuo daugiau žinosime apie psichikos sveikatą, psichikos sutrikimus ir jų priežastis, psichikos ligas, jų prevenciją ir įveikimo būdus bei pagalbą susirgus, tuo visų mūsų gyvenimas bus saugesnis, sveikesnis, neliks vietos mitams ir juos lydinčioms baimėms.

ES paramos skyrius

LR Sveikatos apsaugos ministerija

Daugiau informacijos: https://www.facebook.com/Atviros-psichiatrijos-m%C4%97nuo-697867910312692

Kampanija visuomenės sveikatinimo temomis vykdoma 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 12 prioriteto „Techninė parama, skirta informuoti apie veiksmų programą ir jai vertinti“ priemonės Nr. 12.0.1-CPVA-V-202-01-0010 „Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija – informavimas apie veiksmų programą“.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Gegužės 2022
Pr An Tr Ke Pe Še Se
25 26 27 28 29 30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
31
01 02 03 04 05