BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Atnaujinta skaičiuoklė padės išsirinkti ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą

2019 m. balandžio 18 d. / Centrinė projektų valdymo agentūra

Centrinės projektų valdymo agentūros (CPVA) specialistai atnaujino ir patobulino prieš metus sukurtą įrankį - skaičiuoklę kainos ir kokybės santykiui vertinti projektavimo paslaugų ir (ar) rangos darbų viešuosiuose pirkimuose. Šis įrankis įtrauktas į Viešųjų pirkimų tarnybos (VPT) parengtas naująsias Statybos darbų pirkimų gaires ir kaip metodinė priemonė rekomenduojamas visoms perkančiosioms organizacijoms.   

Rodoma:

Didžiulis įdirbis buvo padarytas jau kuriant šį įrankį, o dabar jį tobulinant, išgryninti didžiausią potencialią naudą perkančiosioms organizacijoms galintys turėti kriterijai.

Įrankį siekta padaryti kuo patogesnį naudotis, todėl perkančiosioms organizacijoms, pasirinkus joms tinkamus kriterijus, tereikia įvesti gautų pasiūlymų duomenis ir skaičiuoklė automatiškai apskaičiuoja rezultatus.

Kitaip nei anksčiau pasiūlyta vertinti rangos darbų pirkimuose privalomai taikomą socialinį kriterijų – tiekėjo mokamo darbo užmokesčio dydį, siekiant, kad jis atspindėtų didžiausią socialinę naudą.

Anksčiau šio kriterijaus reikšmę lėmė tik rangovo darbuotojams mokamo atlyginimo dydžio vidurkis: kuo jis didesnis, tuo jo pasiūlymas vertinamas aukštesniais balais. Tačiau, kad nebūtų gudraujama, pavyzdžiui, didelį atlyginimą mokant tik vienam darbuotojui, o likusiems minimumą, pasiūlyta vertinti ir darbuotojų skaičių bei, kiek jiems mokamas atlyginimas viršiją šalies minimalų darbo užmokestį.  

Svarbu pabrėžti, kad metodiniame įrankyje pateikti projektavimo paslaugų ir (ar) rangos darbų pirkimų kainos ir kokybės santykio pasiūlymo vertinimo kriterijai yra pavyzdiniai, todėl perkančioji organizacija kiekvieno konkretaus viešojo pirkimo atveju turėtų atsirinkti jai svarbius kriterijus, siekiant konkretaus viešojo pirkimo tikslų, ir atsakingai nusistatyti pasiūlymų vertinimo kriterijų lyginamuosius svorius.      

Skaičiuoklę galima rasti čia.

 

 

Raktažodžiai: skaičiuoklė

Artimiausi renginiai