BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

ES investicijos jaunųjų akademikų mokslo darbų taikinyje

2020 m. sausio 20 d. / Finansų ministerija

LR finansų ministerija, skatindama Lietuvos studentus tyrinėti ES struktūrinių fondų investicijų efektyvumą, šiemet jau šeštąjį kartą surengė bakalaurų ir magistrų mokslo darbų konkursą. Viso jame dalyvavo 8 dalyviai iš 4 universitetų: Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vilniaus universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto ir Kauno technologijos universiteto. Sausio 3 d. komisija paskelbė jo nugalėtojus – tris VGTU ir VU studentus (vienas jų yra bakalaurantas, kiti du ‑ magistrantai), kurie buvo apdovanoti vertingais piniginiais prizais.

 

Rodoma:

Finansų ministras Vilius Šapoka, susitikęs su nugalėtojais, pasidžiaugė jaunimo įžvalgomis, kritiniu mąstymu, kompetencija ir pakvietė visus Lietuvos studentus toliau domėtis ES investicijomis Lietuvoje. „Ieškokite naujų aktualių temų, originalių idėjų, būkite kūrybingi ir atviri“, – kalbėjo Vilius Šapoka.

Darbų vertinimo komisija, kurią sudarė LR finansų ministerijos Investicijų departamento Investicijų analizės skyriaus vedėja Vaida Žukauskaitė, Centrinės projektų valdymo agentūros Techninės paramos projektų skyriaus viršininkas Ignas Paukštys ir Lietuvos verslo paramos agentūros Verslo produktyvumo projektų skyriaus projektų vadovė Brigita Taran, vertino darbus atsižvelgdama į pasirinktos temos aktualumą, darbo analitiškumą, pagrįstumą, praktinį išvadų pritaikymą ir darbo svarbą ES fondų investicijų efektyvumo vertinimui bei stiprinimui.

Šių metų konkurse dalyvavę studentai savo rašto darbuose nagrinėjo aktualiausias su ES struktūrinių fondų (Europos regioninės plėtros fondo, Europos socialinio fondo ir Sanglaudos fondo) finansavimu susijusias temas.

Iš visų konkursui pateiktų darbų komisija išskyrė du bakalauro darbus, kurių vienas buvo skirtas įvertinti ES finansinių investicijų naudai mūsų šalies ekonomikai, kitas – socialinei naudai, kylančiai iš LR Ūkio ministerijos ES lėšomis finansuojamų verslo srities priemonių. „ES įsisavinama struktūrinės investicijos daro teigiamą poveikį Lietuvos makroekonominei situacijai“, – savo darbo išvadose teigė viena iš konkurso laureatų, VU magistrantė Rūta Kirvėlaitė.

Trečiasis komisijos išskirtas darbas nagrinėjo ES struktūrinių fondų investicijas į Baltijos šalis. Jo autorius – VGTU bakalaurantas Jonas Sidaravičius – savo darbe išsakė prielaidą, kad tiksliau būtų ES struktūrinių fondų įtaką matuoti ne investicijų kiekiu, o realiu jų veiksmingumu.

Šiais metais studentai išsidalino 2 700 Eurų prizinį fondą.

Konkurso laureatai

Magistro mokslo darbų kategorija:

I–oji vieta: Povilas Kriaučeliūnas (VGTU), parašęs magistro mokslo darbą tema „Lietuvos Respublikos Ūkio ministerijos Europos Sąjungos lėšomis finansuojamų verslo srities priemonių socialinės naudos vertinimas“.

II–oji vieta: Rūta Kirvėlaitė (VU), parašiusi magistro mokslo darbą tema „Europos Sąjungos finansinės paramos nauda šalies ekonomikai“.

Bakalauro mokslo darbų kategorija:

I–oji vieta: Jonas Sidaravičius (VGTU), parašęs bakalauro mokslo darbą tema „Europos Sąjungos struktūrinių fondų investicijų į Baltijos šalis vertinimas“.

Artimiausi renginiai