BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

ES investicinių priemonių rezerviniams projektams – papildomi 94 mln. eurų

2020 m. birželio 18 d. / Lietuvos verslo paramos agentūra
Rodoma:

Lietuvos Vyriausybės nutarimu skirtas 94 mln. eurų papildomas finansavimas priemonių „Eksperimentas“, „Dizainas LT“ ir „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“ rezerviniams projektams.

Papildomas finansavimas skirtas Ekonomikos ir inovacijų ministerijai, kuri skirsto finansavimą šioms Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) administruojamoms priemonėms. Papildomos lėšos numatytos atsižvelgiant į sudėtingą verslo situaciją, susidariusią dėl COVID-19 pandemijos, ir siekiant įgyvendinti Ekonomikos skatinimo ir koronaviruso plitimo sukeltų pasekmių mažinimo priemonių plano tikslą skatinti ekonomiką.

„Vykdant šias ES investicijų priemones sulaukta tikrai daug įdomių, vertingų, inovatyvių projektų paraiškų. Kai turimos lėšos buvo paskirstytos, dalį paraiškų, kurios buvo teigiamai įvertintos, teko atidėti į rezervinį sąrašą. Labai džiugu, kad dabar šie pridėtinę vertę nešiantys projektai galės būti įgyvendinti. Tai gera žinia ir verslui, ir mūsų šalies ekonomikai“, – sakė LVPA direktorius Aurimas Pautienius-Želvys.

2 mln. eurų bus skirti priemonei „Dizainas LT“ – investicijoms į mažų ir vidutinių įmonių gaminių (paslaugų) dizainą. Priemone „Dizainas LT“ buvo siekiama paskatinti įmones investuoti į gaminių (paslaugų) dizaino sprendimus, siekiant padidinti įmonės produktų ar paslaugų patrauklumą, o kartu ir paklausą bei įmonės produktyvumą.

81 mln. eurų bus skirtas priemonei „Eksperimentas“ – privačių įmonių moksliniams tyrimams ir eksperimentinei plėtrai (MTEP). Šia priemone įmonės skatintos investuoti į inovaciniams gaminiams, paslaugoms ar procesams kurti reikalingus MTEP, taip pat siekta paskatinti įmonių plėtrą investuojant į MTEP ir inovacijų infrastruktūros kūrimą ir plėtrą.

11 mln. eurų bus skirta priemonei „Atsinaujinantys energijos ištekliai pramonei LT+“. Šios priemonės tikslas buvo sumažinti energijos vartojimo intensyvumą pramonės įmonėse, didinant atsinaujinančių energijos išteklių gamybą ir vartojimą.