BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Gyvenimas neišeina į pensiją, arba Tarptautinę pagyvenusių žmonių dieną minint

2019 m. spalio 24 d. / Europos socialinio fondo agentūra
Rodoma:

Nuo 1990 metų pasaulyje minima pagyvenusių žmonių diena, kurią paskelbė Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja. Apie tai, ką reiškia sąvoka „senėjanti visuomenė“, kokie pokyčiai mūsų laukia, kokių veiksmų privalome imtis, kaip gali save realizuoti pagyvenęs žmogus, kuo užsiimti ir kokių galimybių turi įgyvendinti savo svajones, kartu su priemonės „54+“ projektų vykdytojais diskutavome renginyje, skirtame Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti.

Renginyje įkvepiančius pranešimus skaitė ir savo įžvalgomis dalijosi psichologė psichoterapeutė Genovaitė Bončkutė Petronienė, dr. Neringa Kurapkaitienė, prof. Boguslavas Gruževskis, triatlonininkas, „geležiniu žmogumi“ vadinamas Vidmantas Urbonas. Apie tai, kaip pagyvenę žmonės gali save realizuoti bendruomenėje, kiek daug galima nuveikti, kad būtų jaukiau, įdomiau ir linksmiau gyventi ne tik pačiam, bet ir kaimynams, patirtimi dalijosi Prienų rajono Kašonių kaimo bendruomenės aktyvistė Danutė Bajorienė, o apie pagyvenusių žmonių sveikos gyvensenos skatinimą pasakojo projekto vykdytojai iš Klaipėdos rajono.

Kartu su priemonės „54+“ projektų vykdytojais renginyje turėjo galimybę susitikti ir bendrų sprendimų paieškoti taip pat ir Finansų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Europos socialinio fondo agentūros atstovai.

Ar renginys pavyko, geriausiai iliustruoja puikius komentarus vertinimo anketose pateikiantys dalyviai: „Gavau daug motyvacijos ir manau, bus ką pritaikyti dirbant su tiksline grupe, t. y. vyresnio amžiaus žmonėmis. Supratau, kad reikia skleisti tą žinią, jog gyvenimas tikrai neišeina į pensiją, motyvuoti savo amžiaus žmones nepasiduoti dejonėms ir nenurašyti savęs, kaip nenaudingo ir pasenusio žmogaus, o džiaugtis šiuo nuostabiu amžiaus tarpsniu. Savo pozityvumu degti ir uždegti kitus, bendrauti, kurti ir būti įdomiems savo vaikams ir jaunajai kartai - mūsų ateities kūrėjams,“- rašo vienas iš renginyje dalyvavusių priemonės „54+“ projektų vykdytojų atstovų.

Džiaugiamės, kad absoliuti dauguma renginio vertintojų savo anketose dėkoja už prasmingai praleistą laiką ir sako, jog tokie renginiai reikalingi, nes įkvepia judėti į priekį, siekti visavertės ateities, geriau įprasminti savo būtį ir buitį.

Renginio metu taip pat buvo pristatytas naujas socialinės reklamos vaizdo klipas „Gyvenimas neišeina į pensiją“. Klipas yra komunikacijos kampanijos „Amžinai jauni“ dalis ir skirtas 54+ tikslinei grupei. Juo siekiama įkvėpti ir motyvuoti mokytis, tobulėti, siekti savo tikslų ir svajonių, taip pat skatinti visuomenę keisti nuostatas apie vyresnius žmones, mokymąsi visą gyvenimą.

Reklaminį klipą galite pažiūrėti čia.