BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

INVEGA steigia du naujus startuolių akceleratorius – investuoja 18 mln. Eur į naują rizikos kapitalo priemonę

2021 m. gegužės 26 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA) kartu su Ekonomikos ir inovacijų ministerija ruošia naują 18 mln. eurų vertės rizikos kapitalo finansinę priemonę startuoliams „Akceleratorius 2“. Priemonei įgyvendinti bus atrenkami du fondų valdytojai, kurie turės įsteigti ir valdyti po du naujus rizikos kapitalo fondus. Planuojama, kad suderinus atrankos sąlygas, kvietimas šių naujų fondų valdytojų atrankai bus paskelbtas vasaros pradžioje, o pirmosios investicijos verslą pasieks 2022 metais.

Rodoma:

„Su mentorių pagalba startuoliai ne tik auga 4 kartus greičiau, tačiau ir pritraukia net 7 kartus daugiau rizikos kapitalo nei savarankiškai augančios novatoriškos įmonės. Akceleratoriuose vykstančios veiklos, kurių metu startuoliai dalijasi patirtimi ir gauna konsultacijas bei finansines galimybes greičiau augti, be abejonės, yra itin svarbus etapas, tačiau pamatu startuolių atsiradimui ir susiformavimui vis dėlto yra iki-akceleravimo programos. Todėl su naująją priemone itin daug dėmesio bus kreipiama verslo idėjų generavimui, komandų formavimui bei jų mentorystei“, – sako INVEGOS generalinis direktorius Kęstutis Motiejūnas.

Anot K. Motiejūno, finansinę priemonę „Akceleratorius 2“ įgyvendins du atrinkti finansų tarpininkai – fondų valdytojai, kurie turės pritraukti į fondus ne mažiau kaip 10 proc. privačių lėšų ir įsteigti du rizikos kapitalo fondus: priešankstyvosios stadijos fondą (angl. Pre-seed Fund) ir ankstyvosios stadijos fondą (angl. Seed Fund).

Priešankstyvosios stadijos fondas įgyvendins tris programas: iki-akceleravimo programą, akceleravimo programą ir mažų sumų investavimą į labai mažas, mažas įmones. Įgyvendinant iki-akceleravimo programą, pagrindinis dėmesys bus skiriamas organizuojant renginius, kuriuose bus generuojamos verslo idėjos, fiziniai asmenys, dirbantys su inovacijomis, bus kviečiami burti komandas. Planuojama, kad kiekvieno fondo valdytojo organizuojamoje iki-akceleravimo programoje dalyvaus ne mažiau kaip 120 dalyvių, iš kurių bus suformuotos 30-35 komandos. Akceleravimo programa bus skirta stiprinti komandas, auginti jų kompetencijas ir toliau vystyti produktus. Programos dalyviams bus pasiūlytos mentorystės ir konsultacijų paslaugos. Planuojama, kad per per trejus metus, kiekvienas fondo valdytojas įgyvendins ne mažiau kaip 3 akceleravimo programas, akceleruos ne mažiau kaip 45 įmones, kurios iš dalies ar visiškai bus įsteigtos iš iki-akceleravimo programos dalyvių. Visoms akceleruojamoms įmonėms bus suteikiamos pradinės rizikos kapitalo investicijos.

Antrasis priemonės rizikos kapitalo fondas – ankstyvosios stadijos fondas – vykdys rizikos kapitalo investicijas į priešankstyvojoje ir ankstyvojoje stadijose esančias labai mažas, mažas įmones. Numatoma, kad ne mažiau kaip 70 proc. fondui skirtų lėšų turės būti investuota į įmones, kurios dalyvavo priešansktyvosios stadijos fondo akceleravimo programose.

„Šiuo metu INVEGA sėkmingai įgyvendina du akceleravimo fondus, kurie suteikia startuoliams žinių ir finansavimą, tačiau jų veikla jau artėja prie pabaigos. Todėl tam, kad startuoliai galėtų toliau augti be pertraukų, paraleliai planuojame paleisti dar du akceleratorius pagal rizikos kapitalo priemonę „Akceleratorius 2“. Taip jaunam verslui bus teikiama nuosekli pagalba lėšomis ir žiniomis“, – teigia INVEGOS direktorius.

K. Motiejūnas pabrėžia, kad planuojama, jog naujieji fondai bus glaudžiai susiję su investicijomis, kurios padės siekti tvarumo tikslų aplinkosaugos, socialiniais ir energetinio efektyvumo aspektais, o fondų investicijos bus nukreiptos į ilgesnio laikotarpio tvaresnę veiklą.

Priemonė „Akceleratorius 2“ įgyvendinama iš Inovacijų skatinimo fondo, kuris buvo įsteigtas 2020 m. gruodžio 30 d. finansavimo sutartimi, sudaryta tarp Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, Finansų ministerijos bei INVEGOS, ir yra finansuojama valstybės biudžeto lėšomis. Inovacijų skatinimo fondo paskirtis – užtikrinti tvarų skatinamąjį finansavimą, kuriuo būtų skatinamos investicijos į fundamentinius mokslinius tyrimus ir taikomuosius mokslinius tyrimus, eksperimentinę plėtrą, inovacinę veiklą ir jos plėtrą. Siekiant ilgalaikių tvarumo tikslų, didesnis finansavimas yra labai svarbus, todėl numatoma, kad fondas ateityje bus finansuojamas iš įvairių viešųjų finansų šaltinių, įskaitant 2021– 2027 metų ES struktūrinių fondų lėšas.

Apie INVEGĄ
UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ – LR Vyriausybės įkurta nacionalinė plėtros įstaiga, skirta padėti Lietuvos verslui gauti reikiamą finansavimą. Institucijos misija yra skatinti Lietuvos verslo augimą ir konkurencingumą: jos suteikiamos garantijos padeda išspręsti nepakankamo ar nepatrauklaus finansų įstaigoms užstato problemą, administruojamos ir tiesiogiai teikiamos lengvatinės paskolos, subsidijų bei rizikos kapitalo priemonės palengvina finansavimo gavimą.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Birželis 2021
Pr An Tr Ke Pe Še Se
31
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04