BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Investicijas į medicinos inovacijas atperka sveika visuomenė

2021 m. balandžio 7 d. / Lietuvos verslo paramos agentūra

Pandemijos laikotarpiu minint Pasaulinę sveikatos dieną, atkreipiamas dėmesys į poreikį stiprinti fizinę ir emocinę žmonių būseną, toliau investuoti į sveikatos technologijas ir biotechnologijas.

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) kartu su verslu į sveikatos srities projektus investavo dešimtis milijonus eurų, baigti ir vykdomi projektai kuria naujus diagnostikos metodus, produktus, prisideda prie žmonių gydymo pažangos.

 

Rodoma:

„Tebeturime pandeminę padėtį, pakoregavusią ir investicijų planus, ir visuomenės sveikatos būklę. Be planuotų priemonių pernai turėjome skubiai suorganizuoti dar dvi „kovidines“, skirtas netikėtai atsiradusiems medicinos ir žmonių sveikatos palaikymo poreikiams tenkinti“, − sako LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Pasak jo, Lietuvoje vykdomi inovatyvūs medicinos projektai kuria ateities sveikatos produktus, todėl investicijos į sveikatos technologijas, biotechnologijas visada bus ES finansavimo programose.

Medicinos krypties investicijas LVPA teikė pagal priemones „Intelektas“, „Eksperimentas“, „SMART FDI“, pernai prisidėjo skubios „COVID-19 MTEP tyrimai“ ir „COVID-19 produktai LT". Projektų temų spektras − labai platus: vaistinių preparatų kūrimas, įvairių ligų (vėžio, alergijų, nevaisingumo) diagnostikos priemonės, įvairių medicinos prietaisų ir priemonių kūrimas, medicinos vaizdų technologijos.

Keturis kvietimus turėjusioje priemonėje „Intelektas“ buvo didžiausia projektų tinkamų finansuoti išlaidų suma, kuri sudarė 89 mln. Eur. Tarp kitų − priemonės lėšomis finansuotas UAB „Experimentica“ projektas, kuriuo planuojama sukurti tris pasaulinio naujumo produktus, skirtus egzosomomis pagrįstų pažangių vaistinių preparatų ikiklinikiniams tyrimams ir įgalins egzosomų kaupimosi, pasiskirstymo ir pasišalinimo iš organizmo tyrimus.

UAB "Diagnolita" projekto tikslas – sukurti neinvazinį, daugybinės genų raiškos analizės metodu (genų raiškos panelėmis) pagrįstą prostatos vėžio diagnostikos testą, kurio pagalba būtų galima ne tik diagnozuoti vėžį, bet ir prognozuoti jo vystymąsi: nustatyti jo tipą, parinkti tinkamą gydymą.

Priemonės „Eksperimentas“ projektų tinkamų finansuoti išlaidų suma sudarė 55 mln. Eur. Viena iš investicijų gavėjų − UAB „Softneta“ kuria naujos medicinos vaizdų transliacijos technologijas, planuoja pasaulio lygiu kompleksiškai išspręsti medicinos vaizdų peržiūros internetinėse naršyklėse problemas.

Praėjusiais metais skelbtais kvietimais „COVID-19 MTEP“ ir „COVID-19 produktai LT" siekta užtikrinti šalies įmonių veiklas, sprendžiant koronaviruso sukeltas problemas.

Pagal priemonę „COVID-19 MTEP“ 44 teigiamai įvertintoms paraiškoms skirta 24,27 mln. Eur. Projektais kuriami koronaviruso pandemijos valdymui būtiniausi produktai ir technologijos: diagnostikos priemonės, vaistiniai preparatai, medicinos priemonės ir prietaisai, apsaugos ir dezinfekavimo priemonės.

„COVID-19 produktai LT“ priemonėje palankaus įvertinimo sulaukė 56 paraiškos. Joms skirta 25,9 mln. Eur. Šuo kvietimu siekta paskatinti mažas ir vidutines įmones investuoti į kovai su COVID-19 reikalingų produktų gamybą, priemonės lėšomis finansuojamos įrangos, įrenginių, programinės ir kt. įrangos įsigijimas ir su naujų gamybos įrenginių bandymu susijusios išlaidos, patirtos iki masinės gamybos pradžios.

Raktažodžiai: MTEP LVPA Aurimas Želvys