BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

„Kompetencijų vaučeris“: INVEGA pataria, ką būtina žinoti prieš teikiant paraišką dėl darbuotojų mokymų išlaidų kompensacijos

2020 m. spalio 1 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Rodoma:

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (INVEGA), siekdama padėti verslams tinkamai užpildyti paraiškas bei sėkmingai pasinaudoti visuotinės dotacijos priemonės  „Kompetencijų vaučeris“ teikiamomis kompensacijomis, primena, jog ši priemonė skirta padėti įmonėms išlaikyti konkurencingumą, kompensuojant dalį mokymų ir darbo užmokesčio išlaidų, patirtų už dirbančių darbuotojų mokymus. Atsižvelgiant į tai, svarbu įsitikinti, kad teikiant paraišką, kreipiamasi dėl tų darbuotojų, už kuriuos įmonė šiuo metu negauna kitų institucijų skiriamų darbo užmokesčio kompensacijų. 

„Paskelbus antrąjį kvietimą teikti paraiškas dėl kompensacijų už patirtas išlaidas, kai keliama darbuotojų kvalifikacija,  sulaukėme daug finansavimo vertų ir tinkamai užpildytų paraiškų, visgi pradėję vertinti pateiktą informaciją, matome, kad kai kuriais atvejais pareiškėjai negali gauti kompensacijų už darbuotojų mokymus todėl, kad jie gauna darbuotojų darbo užmokesčio subsidijas iš Užimtumo tarnybos, – teigia Rūta Kiuberytė, INVEGOS Priemonių valdymo skyriaus vyresnioji projektų vadovė. – Siekiant užtikrinti greitesnį  kompensacijų teikimo procesą, patariame paraiškas teikiančioms bendrovėms įvertinti, ar šios kompensacijos nėra prašomos už Užimtumo tarnybos subsidijas gaunančių darbuotojų mokymus.

INVEGA atkreipia dėmesį, kad visuotinės dotacijos priemonės „Kompetencijų vaučeris“ kompensacijos yra skiriamos dirbančių darbuotojų mokymų ir dalies darbo užmokesčio išlaidoms padengti, dėl to ši pagalba negali būti suteikta įmonėms, gaunančioms Užimtumo tarnybos mokamas subsidijas už darbuotojų prastovas ar subsidijas po prastovų. Toks reikalavimas yra nustatytas priemonę reglamentuojančiuose teisės aktuose, nes kompensacijos negali būti tuo pačiu metu finansuojamos iš kitų valstybės lėšomis finansuojamų programų, fondų ar finansinių mechanizmų – tokiais atvejais paraiškos atmetamos dėl neleistino dvigubo finansavimo arba dėl to, kad įmonė jau yra gavusi maksimalią valstybės pagalbą. Įmonės, kurios šiuo metu gauna subsidijas iš Užimtumo tarnybos, turi galimybę dėl darbuotojų mokymų išlaidų kompensacijų kreiptis į INVEGĄ pasibaigus minėtų subsidijų teikimui.

Prieš teikiant paraišką dėl darbuotojų mokymų išlaidų kompensavimo, patariama įsitikinti, ar įmonės pateiktoje paraiškoje informacija yra nurodyta teisingai – t. y. įvardytas tikslus darbuotojo SODROS numeris, ar pateikti visi reikalingi dokumentai – pilnai užpildyta „Vienos įmonės“ deklaracija bei banko darbuotojo pasirašyta pažyma dėl įmonės atsiskaitomosios sąskaitos. Taip pat teikiant paraišką pareiškėjas turi deklaruoti, kad darbuotojų, už kuriuos bus prašoma kompensuoti dalį mokymų išlaidų, darbo užmokesčiui ir mokymų išlaidoms nėra skirta lėšų, taip pat neplanuojama kreiptis į kitas institucijas dėl papildomo šių išlaidų kompensavimo.

Privatūs juridiniai asmenys ir valstybės arba savivaldybės įmonės, veikiančios ne trumpiau kaip vienerius metus, dėl negrąžintinų subsidijų į INVEGĄ gali kreiptis iki 2020 m. lapkričio 30 d. Didžiausia kompensacijos suma gali siekti iki 4 500 Eur. Iš viso visuotinės dotacijos priemonei įgyvendinti skirta 500 tūkst. eurų iš Europos socialinio fondo.

Detalią informaciją apie visuotinę dotacijos priemonę „Kompetencijų vaučeris“ galima rasti INVEGA puslapyje ir svetainėse: www.esinvesticijos.lthttp://eimin.lrv.lt.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Sausis 2021
Pr An Tr Ke Pe Še Se
28 29 30 31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
22
23
24
25
26
28
29
30
31