BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

LVPA įvertino „COVID-19 MTEP“ priemonės paraiškas, vyksta intensyvus sutarčių pasirašymo procesas

2021 m. vasario 17 d. / Lietuvos verslo paramos agentūra

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) įvertino projektų paraiškas pagal priemonę „COVID-19 MTEP“. 44 teigiamai įvertintiems projektams Ekonomikos ir inovacijų ministerija skyrė 24,27 mln. Eur.

Rodoma:

Iki šios dienos LVPA jau yra pasirašiusi 21 finansavimo sutartį su projektų vykdytojais. Mažiausia finansavimo suma vienam projektui siekia 46 tūkst. Eur, didžiausia – 1 mln. Eur.

„Ši priemonė buvo paskelbta siekiant skatinti įmones investuoti į mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (MTEP) veiklas, kurios padėtų valdyti COVID-19 pandemijos keliamas problemas ir rizikas. Šiai dienai stebime, kad finansavimo sutartys pasirašomos sparčiai ir projektai jau yra vykdomi“, – komentuoja LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Jis taip pat akcentuoja, kad pagal šią priemonę numatyta, jog projektų metu iki jų įgyvendinimo pabaigos (ne vėliau kaip 2021 m. gruodžio 31 d.) turi būti sukurti ir sertifikuoti nauji produktai, o dar vėliau ir gaunamos pajamos iš projektų rezultatų.

Tuo metu LVPA Mokslo ir inovacijų projektų skyriaus l.e.p. vedėja Inga Lukošiūnaitė pažymi, kad iš viso 9 projektai bus įgyvendinami tarpvalstybiniu mastu bendradarbiaujant su mokslinių tyrimų organizacijomis ar kitomis įmonėmis.

„Pagal teigiamai įvertintas projektų paraiškas bus kuriami koronaviruso pandemijos valdymui būtiniausi produktai ir technologijos. Tai yra diagnostikos priemonės, vaistiniai preparatai, medicinos priemonės ir prietaisai, apsaugos ir dezinfekavimo priemonės“, – teigia I. Lukošiūnaitė.

Tarp planuojamų sukurti produktų – dirbtinės plaučių ventiliacijos įrenginys, kuris suteiks galimybę klinikinėje praktikoje neinvaziniu tęstiniu būdu matuoti deguonies parcialinį slėgį arteriniame kraujyje, papildomai į įrenginį planuojama įdiegti nuotolinio valdymo ir duomenų sekimo sistemą. Taip pat siekiama sukurti tikslius daugiafunkcinius ELISA serologinius testus COVID-19 nustatyti. Pagal „COVID-19 MTEP“ priemonę įgyvendinamas projektas, kurio metu kuriama sauso kraujo lašo paruošimo technologija tiksliam CSARS-CoV-2 specifinių antikūnų nustatymui iš išdžiovinto pacientų kraujo. Taip pat kuriama robotizuota COVID-19 mėginių tyrimo sistema, kurioje mėginių paėmimo ir ištyrimo funkcijas atliktų robotai, tai užtikrintų didelį tyrimų paėmimo ir ištyrimo proceso tikslumą, greitį, saugumą, sistema būtų autonomiška, nereikėtų medicinos specialistams imti COVID-19 mėginių iš pacientų, jie galėtų jėgas skirti gydymo veikloms.

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Gegužės 2022
Pr An Tr Ke Pe Še Se
25 26 27 28 29 30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04 05