BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

LVPA vadovas: būtinas nacionalinio verslo atstovų dėmesys taikomiesiems tyrimams, skaitmeninimui ir ekoinovacijoms

2020 m. balandžio 17 d. / Lietuvos verslo paramos agentūra

„Dabar labai svarbus įmonių dėmesys ilgalaikei augimo perspektyvai“, – akcentavo Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovas Aurimas Pautienius-Želvys.

Rodoma:

„Dabar labai svarbus įmonių dėmesys ilgalaikei augimo perspektyvai“, – akcentavo Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) vadovas Aurimas Pautienius-Želvys tiesioginėje spaudos konferencijoje, ketvirtadienį vykusioje Vyriausybėje. Jo teigimu, sudėtingas pandemijos laikotarpis paskatino įgyvendinti daug verslininkams, verslo savininkams reikalingų veiksmų. Viešąjį sektorių šis laikas taip pat paskatino progresuoti mažinant administracinę naštą ir užtikrinant lankstesnę ES finansavimą gavusių projektų administravimo sistemą.

Neigiamą poveikį, ES investicijas administruojančios agentūros vadovo teigimu, labiausiai pajuto su renginių, vizitų organizavimu, turizmu susiję projektai. Dėl judėjimo suvaržymo šie projektai dabar neįmanomi. Tačiau A. Pautienius-Želvys akcentavo, jog į klientų patiriamus sunkumus agentūra žvelgia lanksčiai. Kai kurie technologijų diegimo projektai dėl tiekimo grandinių trukdžių susiduria su iššūkiais, bet juda į priekį. Tuo metu COVID-19 iššūkiams atspariausi produktų kūrimo (MTEP) bei rangos, ekonominės, energetinės infrastruktūros projektai.

„Sunkumų klientai iš tiesų patiria, tačiau didžioji dauguma projektų, esančių LVPA portfelyje – saugūs. Ypatingai saugūs projektai, pasitelkiantys taikomuosius tyrimus, eksperimentinės plėtros darbus, t. y. kuriantys produktus. Tokie projektai žmonėms garantuoja saugias darbo vietas“, – pažymėjo A. Pautienius-Želvys.

Efektyviam ES investicijų panaudojimui reikalinga ilgalaikių investicijų į projektus ir finansų inžinerijos, paskolų instrumentų sinergija.

Šiais metais LVPA dar planuoja sulaukti apie 300 naujų projektų paraiškų. Šiuo metu vertinama virš 500 paraiškų, įgyvendinama apie 1200 projektų, o baigtų įgyvendinti – virš 1300 projektų.

„LVPA unikalių klientų turi apie 1500, todėl gerai jaučiame, kas vyksta su projektais, kas klientams, projektų vykdytojams yra svarbu likviduojant ar šalinant COVID-19 pasekmes. Dabar labai svarbi nacionalinio verslo atstovų orientacija į ilgalaikę augimo perspektyvą – taikomuosius tyrimus, skaitmeninimą ir ekoinovacijas“, – kalbėjo LVPA vadovas.

Jis pastebėjo, kad šalyje įsivyravus pandemijai buvo ryžtingai priimta daug reikalingų veiksmų, mažinančių administracinę naštą, kurie laukė savo eilės gyvenant ramiu laikotarpiu.

„Virusas suformavo lankstesnę sistemą. Ji remiasi Finansų ministerijos parengta Laikinąja tvarka, skirta supaprastinimams. Projektų administravimo procesai supaprastinti, viskas orientuota į greitį, efektyvumą ir kaip įmanoma greitesnį lėšų išmokėjimą įmonėms“, – teigė A. Pautienius-Želvys.

Iki 2014-2020 metų ES finansinio periodo pabaigos LVPA dar planuoja sudaryti sutarčių su įmonėmis už 250 mln. Eur.

Susiję įrašai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Spalis 2020
Pr An Tr Ke Pe Še Se
28 29 30
1
2
3
4
5
6
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01