BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Modernizuoti savivaldybių gatvių apšvietimui prašoma dar beveik 7 mln. Eur ES lėšų

2021 m. kovo 23 d. / Lietuvos verslo paramos agentūra

Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) baigė kvietimo pagal priemonę „Gatvių apšvietimo modernizavimas“ paraiškų priėmimą. Paraiškas pateikė 13 šalies savivaldybių administracijų ir 2 savivaldybių valdomos įmonės. Pareiškėjų prašoma ES investicijų suma projektų įgyvendinimui siekia beveik 7 mln. Eur.

Rodoma:

Galimybe kreiptis ES finansavimo pasinaudojo Akmenės, Zarasų, Šilalės, Kretingos, Telšių, Šilutės, Vilniaus, Plungės, Kelmės, Širvintų rajonų, taip pat Druskininkų ir Marijampolės, Palangos miesto savivaldybių administracijos ir 2 savivaldybių valdomos įmonės – UAB „Gatvių apšvietimas“ ir UAB „Vilniaus apšvietimas“.

„Tai buvo jau antrasis LVPA organizuotas kvietimas šalies savivaldybėms ir jų valdomoms įmonėms įgyvendinti gatvių apšvietimo modernizavimo projektus ir tokiu būdu atnaujinti infrastruktūrą. Įgyvendinus tokius projektus gyventojai tiesiogiai pajaus jų naudą – atsinaujinusį gatvių veidą, saugesnę ir jaukesnę aplinką. Šia priemone ypač skatinami ir inovatyvūs efektyvios ir švarios gamybos ir energijos vartojimo sprendimai, galintys prisidėti prie tvarios energetikos įgyvendinimo tikslų“, – kalba LVPA direktorius Aurimas Želvys.

Susumavus gautas paraiškas matyti, kad didžiausia prašomo finansavimo suma yra 1,5 mln. Eur, kurios prašo Akmenės rajono savivaldybės administracija. Mažiausia prašomo finansavimo suma – 211 tūkst. Eur, kurios prašo Zarasų rajono savivaldybė.

„Šiuo metu yra vykdomas antrojo kvietimo paraiškų vertinimo procesas. Pažymėtina, kad po pirmojo kvietimo šiai dienai jau esame pasirašę 33 sutartis ir turime tokį patį skaičių įgyvendinamų projektų“, – akcentuoja LVPA Viešųjų investicijų projektų skyriaus vedėja Kristina Dėjė.

Siekiama, kad įgyvendinus tokius projektus savivaldybėms mažėtų išlaidos už elektros energiją ir tinklų priežiūrą, efektyviau būtų naudojama elektra bei mažėtų neigiamas poveikis aplinkai.

Dėl lėšų gavimo galėjo kreiptis savivaldybių administracijos bei savivaldybių valdomos įmonės, kurios atsakingos už gatvių apšvietimo tinklų eksploatavimą ir priežiūrą. Taip pat ir tos savivaldybių administracijos, kurios gatvių apšvietimo modernizavimo projektus planuoja įgyvendinti viešos ir privačios partnerystės būdu.