BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Pasikeitę garantijų teikimo nuostatai žada dar paprastesnį skolinimąsi

2019 m. gruodžio 5 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“
Rodoma:

Nuo 2019 m. lapkričio 1 d. įsigalioję nauji garantijų teikimo nuostatai turėtų pagerinti skolinimosi su individualiomis UAB „Investicijų ir verslo garantijos“ („Invega“) garantijomis paskoloms, lizingui ar eksportui procesą. Tikimasi, kad pokyčiai dar labiau palengvins skolinimo naštą, padės įsitvirtinti ar užmegzti naujus santykius su užsienio rinkomis bei leis pasiskolinti daugiau nei iki šiol.

„Kai įmonė neturi pakankamo užstato, „Invegos“ garantija gali iš dalies jį atstoti, taip sumažinama skolinimo rizika finansų įstaigai, todėl ji gali priimti verslui palankesnį sprendimą, padėsiantį kurti ar plėtoti verslą. Pasikeitus „Invegos“ garantijų teikimo sąlygoms, įmonėms atsivers dar palankesnės galimybės skolintis įvairiems verslo poreikiams ar eksportuoti lietuviškos kilmės prekes ir paslaugas“, –  sako „Invegos“ Verslo finansavimo vertinimo skyriaus vadovė Aušrinė Černienė.

Anot A. Černienės, padidėjo maksimali leistina garantijų paskoloms ir lizingui suma: įmonėms, veikiančioms ne ilgiau kaip 3 metus, ji siekia 750 000 eurų. O verslą plėtojančioms ir veikiančioms daugiau kaip 3 metus, ji siekia 1 500 000 eurų. Suvienodintas tiek paskolų, tiek lizingo sandorių maksimalus garantijos dydis, kuris gali būti iki 80 proc. paskolos ar lizingo sumos. Minimalus garantijos dydis šiais atvejais negali būti mažesnis nei 5000 eurų.

Dar viena naujovė – „Invegos“ garantija galės būti suteikta ir už verslo projektus, kai įmonės lizingo būdu norės įsigyti ne tik naują, bet ir naudotą gamybinę įrangą bei įrenginius. Be to, bus galima naudotis tiek tiesioginiu, tiek grįžtamuoju lizingu (tik tuo atveju, kai įsigyjama nauja įranga ir ne seniau kaip prieš 6 mėnesius iki kreipimosi į „Invegą“ dienos), leisiančiu sumažinti įrangos įsigijimo ir transportavimo riziką.

Kalbėdama apie paskolų garantijas, A. Černienė pabrėžia, kad nuo šiol praplečiamos verslui finansavimo formų galimybės, t. y.  garantijos bus teikiamos ne tik už paskolas, skirtas investicijoms finansuoti ar apyvartinėms lėšoms papildyti, bet ir kredito linijoms.

Pokyčių yra ir teikiant eksporto kredito garantijas. Anksčiau eksporto kredito garantijos galėjo būti teikiamos tik lietuviškos kilmės prekių eksportui. Nuo šiol pradedamos teikti eksporto kredito garantijos ir už Lietuvos įmonių suteiktų paslaugų neatsiskaitymo riziką neparduotinos rizikos valstybėse, tokiose kaip: Baltarusija, Ukraina ar Rusija. Paslaugų eksporto atveju galios tos pačios sąlygos kaip ir eksportuojant lietuviškos kilmės prekes į  neparduotinos rizikos valstybes. „Invega“ galės garantuoti iki 90 procentų atidėto mokėjimo sumos už suteiktas paslaugas. Įmonės, norinčios pasinaudoti eksporto garantija, turėtų veikti ilgiau nei 1 metus ir generuoti ne mažesnes kaip 100 tūkst. eurų pajamas.

Kaip ir iki šiol, visi norintys pasinaudoti „Invegos“ garantijų priemonėmis, turėtų kreiptis į finansų įstaigas ir susitarti dėl finansavimo. Finansų įstaiga įvertins projektą, paskaičiuos trūkstamo užstato dydį ir pateiks „Invegai“ prašymą garantijai gauti.

 

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Rugpjūtis 2020
Pr An Tr Ke Pe Še Se
27 28 29 30 31
1
2
3
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
01 02 03 04 05 06