BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Spaudos atgavimo dieną – apdovanojimai už Europos Sąjungos investicijų analizę

2021 m. gegužės 7 d. / Finansų ministerija

Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną apdovanoti Europos Sąjungos (ES) investicijų efektyvumą Lietuvoje profesionaliausiai nagrinėjantys žurnalistai, redaktoriai ir nacionalinės bei regioninės žiniasklaidos priemonės. Ketvirtus metus iš eilės šį konkursą rengia Lietuvos Respublikos finansų ministerija.

Konkurso tikslas – skatinti žurnalistus ir tinklaraštininkus įsitraukti į ES fondų investicijų Lietuvoje panaudojimo efektyvumo analizę bei skatinti diskusijas apie ES lėšomis įgyvendinamus socialinius ir ekonominius pokyčius.

 

Pasak finansų viceministrės Vaidos Česnulevičiūtės, per atkurtos nepriklausomybės metus Europos Sąjunga į mūsų šalies gerovės kūrimą investavo beveik 25  milijardus eurų.

„Metų perspektyvoje gali pasirodyti, kad niekas nepasikeitė, tačiau jei sudėti šalia dvi Lietuvas  – prieš 30 metų ir dabar – vaizdas pasikeitė neatpažįstamai. Bet ir mes patys pasikeitėme, todėl daug ko jau nebepastebime, nebeprisimename“, – teigė viceministrė.  

Pasak naujausių visuomenės nuomonės tyrimų net 71 procentas Lietuvos gyventojų jaučiasi ne tik lietuviais, bet ir Europos bendrijos nariais. 67 procentai pripažįsta pajutę asmeninę ES investicijų naudą. Anot viceministrės, toks pozityvus vertinimas yra net didesnis nei daugelyje ES šalių.

„Tai, jog lietuviai jaučiasi Europos piliečiais ir jaučia investicijų naudą yra ir žurnalistų kasdieninio darbo nuopelnas. Būtent žurnalistai stebi, analizuoja, kritikuoja ir kasdien kovoja su bet kokioms korupcijos apraiškoms. Viešumas yra stiprus ginklas kovojant su sukčiavimo, korupcijos ir asmeninės naudos siekimo atvejais ir šį viešumą turime puoselėti dėl teisingesnės ir tobulesnės Lietuvos“.

Konkurse šiemet varžėsi daugiau nei šimtas įvairių spaudos, radijo, televizijos ir internete skelbtų darbų. Daugiausiai paraiškų konkurso dalyviai teikė „Metų straipsnio“ ir „Metų žurnalisto“ kategorijose. Piniginiais 1000 eurų bei 500 eurų prizais, diplomais ir autorinėmis skulptūromis apdovanoti 10 konkurso laureatų.

Vertinimo komisijos pirmininko Ryto Staselio teigimu, šiais metais komisijos narius maloniai nustebino ne tik spaudos, bet ir radijo bei televizijos žurnalistų aktyvus dėmesys ES investicijų teikiamai naudai. „Praėjusiais metais žurnalistai ir žiniasklaidos platformos dar aktyviau domėjosi ES paramos lėšų panaudojimu Lietuvoje. Šis žurnalistų darbas svarbus ir nacionaliniu lygmeniu, ir bendruomenėms. Dėl to reikšminga, kad jau keletą metų iš eilės Finansų ministerija šias pastangas pastebi ir įvertina“, sakė Rytas Staselis.

Šiais metais pretendentus į premijas vertino penkių žiniasklaidos, komunikacijos ir investicijų ekspertų komisija. Žurnalisto ir Vilniaus universiteto lektoriaus Ryto Staselio vadovaujamoje komisijoje dirbo Lietuvos Respublikos finansų ministerijos Investicijų departamento vyresnysis patarėjas Paulius Baniūnas, Europos komunikacijos direktorių asociacijos ambasadorė Lietuvai Lina Jakučionienė, Lietuvos laisvosios rinkos instituto komunikacijos vadovė Kotryna Tamkutė ir žurnalistas Henrikas Vaitiekūnas.

Pasak „Laisvės TV“ ir projekto „Pinigų karta“ prodiuserio Dominyko Šumskio, kartu su Andriumi Tapinu nugalėjusio „Metų TV laidos/ reportažo“ kategorijoje, šis apdovanojimas –  tai puikus jų darbo įvertinimas ir pripažinimas profesionalų bendruomenėje. „Mums itin daug reiškia, kad jau antrus metus iš eilės gauname tokį įvertinimą. Jis mus skatina tęsti profesinę veiklą ir tikėti, kad einame teisingu keliu. Norint ne tik pritraukti žiūrovą, bet ir išlaikyti jo dėmesį, būtinas unikalus formatas. Apdovanotoji „Pinigų karta“ su savimi nešasi žinomą vardą ir gerą reputaciją. Žmonėms aktualią ir svarbią informaciją dar papildome humoru. Taip pavyksta kurti aktualų, žiūrovams įdomų ir apdovanojimais įvertinamą turinį“, – tvirtino D. Šumskis.

Premijoms darbai ir autoriai išrinkti vadovaujantis keturiais kriterijais – turinio aktualumas auditorijai, objektyvumas, kūrybiškumas, informacijos šaltinių įvairovė ir originalumas.

Konkurso nominacijos ir laureatai:

Metų radijo laida/reportažas – Raigardas Musnickas („Žinių radijas“)

Metų TV laida/reportažas – Dominykas Šumskis, Andrius Tapinas („Laisvės TV")

Metų straipsnis (nacionalinė žiniasklaida) – Dalius Simėnas, Jovita Budreikienė („Verslo žinios“)

Metų straipsnis (regioninė žiniasklaida) – Edita Šileikė („Kauno diena“)

Metų žurnalistas (nacionalinė žiniasklaida) – Edgaras Savickas („Delfi“)

Metų žurnalistas (regioninė žiniasklaida) – Edita Šileikė („Kauno diena“)

Metų nacionalinės žiniasklaidos priemonė – „Verslo žinios“

Metų regioninės žiniasklaidos priemonė – „Kauno diena“

Specialus vertinimo komisijos prizas – Dalius Simėnas („Verslo žinios“) ir Agnė Adomaitė („Banga“).

Raktažodžiai: žurnalistų apdovanojimai

Artimiausi renginiai

Buvęs Kitas
Gegužės 2022
Pr An Tr Ke Pe Še Se
25 26 27 28 29 30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
25
26
27
28
29
30
01 02 03 04 05