BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Labiausiai COVID-19 paveiktas verslas jau galės kreiptis dėl likvidumo paskolų – pasirašyta pirmoji sutartis su finansų įstaiga

2020 m. balandžio 16 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinė plėtros įstaiga „Investicijų ir verslo garantijos“ (toliau – INVEGA) pasirašė pirmąją sutartį su sutelktinio finansavimo platforma „FinBee Verslui“ dėl lengvatinių  paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams finansuoti. Smulkiojo ir vidutinio verslo (SVV) subjektų, kurių veikla paskelbus karantiną buvo sustabdyta arba kurių apyvarta krito daugiau kaip 60 proc., į „FinBee Verslui“ galės kreiptis nuo balandžio 17 dienos.

Rodoma:

„Ši sutartis atveria verslui galimybes kreiptis į finansų įstaigą ir realiai pasinaudoti viena laukiamiausių pagalbos priemonių. Džiaugiamės, kad pavyko operatyviai pasirašyti pirmąją bendradarbiavimo sutartį. Taip pat tikimės, kad netrukus sulauksime ir kitų finansų rinkos dalyvių paraiškų dėl šios priemonės įgyvendinimo, taip sudarydami sąlygas verslui kuo platesnes galimybes kreiptis į finansuotojus dėl likvidumo paskolų“, – sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

„Tai tikrai gera žinia mūsų šalies smulkiajam ir vidutiniam verslui, leidžianti užtikrinti finansavimą įmonėms šiuo tikrai nelengvu laikotarpiu. Mums, kaip fintech sektoriaus atstovams, džiugu, kad valstybė bendradarbiauja ir leidžia svariai prisidėti padedant verslui bei suteikiant jam daugiau galimybių. Visuomet siekiame būti nuolatiniu patikimu verslo partneriu tiek gerais, tiek sunkesniais laikais“, – sako „Finbee Verslui“ vadovas Audrius Griškevičius.

INVEGA primena, kad įmonės, kurių veikla dėl karantino buvo visiškai sustabdyta arba apyvarta krito daugiau nei 60 proc. dėl lengvatinės paskolos turi kreiptis į finansų tarpininką, kuris yra pasirašęs bendradarbiavimo sutartį su INVEGA dėl priemonės įgyvendinimo.

Kad procedūra būtų sklandi ir greita, įmonės turėtų būti suskaičiavusios savo būtinąsias mėnesio išlaidas – valstybės nekompensuojamą darbo užmokesčio dalį, komunalinius mokesčius, patalpų ar įrenginių nuomos, transporto ir kitų paslaugų pirkimo išlaidas, kurios yra gyvybiškai svarbios įmonei tęsti veiklą. Paskolos dydis kiekvienu atveju bus apskaičiuojamas individualiai, įvertinus konkrečios įmonės patiriamas mėnesio išlaidas.

Kreipiantis į finansų įstaigą, bendrovės šias išlaidas patvirtins vienu dokumentu – deklaracija.

Į paskolą pretenduojanti įmonė taip pat turės pateikti finansinę ataskaitą už 2019 m., paaiškinimą, jog jos apyvarta dėl pandemijos poveikio sumažėjo daugiau kaip 60 proc. bei prašymą suteikti paskolą, trumpai apibūdinant įmonės situaciją bei būtinąsias išlaidas.

Labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams paskolos 100 proc. finansuojamos valstybės lėšomis. Jos gali būti išmokamos už laikotarpį nuo š. m. kovo 16 d. iki liepos 31 d. Valstybė šias paskolas teikia lengvatinėmis sąlygomis, su minimaliomis palūkanomis. Palūkanų dydis priklauso nuo paskolos grąžinimo trukmės: paskoloms iki 12 mėn. palūkanos siekia 0,1 proc., o nuo 13 iki 36 mėn. – 0,19 proc. Bendrovės gali pradėti grąžinti paskolas  praėjus 6 mėn. nuo išdavimo, įmokas išdėstant per dvejus metus, su galimybe pratęsti dar vieneriems.

Išsamią atmintinę apie paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams sąlygas galima rasti čia.

 

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Informacija verslui dėl COVID-19.

 

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS