BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti RSS

Naujienos

Paskolos likvidumui palaikyti labiausiai nukentėjusiam verslui ir portfelinės garantijos finišo tiesiojoje - finansų įstaigos kviečiamos teikti paraiškas

2020 m. balandžio 15 d. / UAB „Investicijų ir verslo garantijos“

Nacionalinė plėtros įstaiga Investicijų ir verslo garantijos (toliau INVEGA) šią savaitę kviečia finansų įstaigas aktyviai teikti paraiškas dėl dalyvavimo finansuotojų riziką mažinančių portfelinių garantijų programoje, taip pat - paskolų labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams finansavimui. Kreiptis dėl sutarčių sudarymo  dėl portfelinių garantijų paskoloms ir lizingui finansų tarpininkai galės nuo balandžio 16 d., o  dėl bendradarbiavimo išduodant paskolas, skirtas likvidumui palaikyti –  gali jau nuo balandžio 14 d. 

Rodoma:

Tikimasi, kad kvietimo sulaukusios finansų įstaigos reaguos operatyviai ir aktyviai bendradarbiaus su INVEGA. Su numatytus kriterijus atitinkančiomis finansų įstaigomis bendradarbiavimo sutartys bus pasirašomos nedelsiant.

„Šie kvietimai - reikšmingas tarpinis finišas realizuojant tris pagrindinės valstybės pagalbos priemones verslui: garantijas, paskolas ir palūkanų kompensacijas“, - sako INVEGA vadovas Kęstutis Motiejūnas.

Portfelinės garantijos paskoloms 2

Lietuvos įmonės galės kreiptis į savo finansų įstaigą ir su valstybės numatyta garantija gauti naujas paskolas likvidumui palaikyti, o svarbiausia, jeigu reikia, pertvarkyti esamas paskolas ar lizingo sandorius, prasitęsti jų terminus, susimažinti mėnesinius mokėjimus ar gauti įmokų mokėjimo atidėjimus. Šios priemonės pagalba galės būti suteikta 425 mln. Eur garantijų suma.

Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams

Dėl šių paskolų į finansų tarpininkus, su kuriais bus pasirašytos bendradarbiavimo sutartys, galės kreiptis įmonės, kurių veikla dėl paskelbto karantino buvo uždrausta arba kurių apyvarta dėl tos pačios priežasties krito daugiau kaip 60 proc. Likvidumą palaikančios paskolos, kurias valstybė finansuoja 100 proc., yra skirtos padėti smulkiojo  ir vidutinio verslo subjektams padengti būtinąsias mėnesio išlaidas - valstybės nekompensuojamą darbo užmokesčio dalį, komunalinių, transporto paslaugų išlaidas, patalpų ar įrenginių nuomą kt. Kiekvienu individualiu atveju įvertinus tokias išlaidas bus nustatoma paskolos suma. Šiam tikslui Vyriausybė skyrė 50 mln. eurų.

INVEGA kviečia ne tik finansų įstaigas, bet ir verslininkus susipažinti su portfelinių garantijų ir likvidumo paskolų teikimo sąlygomis, įvertinti ir prioritetizuoti poreikius, kad paskelbus šių priemonių startą kreipimasis į savo finansuotoją būtų sklandus. Daugiau informacijos apie atnaujintų portfelinių garantijų sąlygas skelbiama čia, apie likvidumo paskolų sąlygas - čia.

Naujausia informacija apie visas INVEGA siūlomas priemones ir per jas teikiamą valstybės paramą su sunkumais susiduriančiam ar naujų galimybių ieškančiam verslui skelbiama interneto svetainės specialioje skiltyje Informacija verslui dėl COVID-19.

Artimiausi renginiai

Sekite naujienas

RSS