Naujienos
LVPA agentūra kviečia į nuotolinį vebinarą, skirtą skaitmenizavimui versle. Renginyje LVPA direktorius Aurimas Želvys pristatys LVPA jau atliktus darbus ir finansuotas priemones 2014-2020 m. padedant Lietuvos verslui skaitmenizuoti savo procesus, o LVPA Projektų ekspertų skyriaus patarėjas dr. Arūnas Burinskas pasidalins skaitmenizavimo tendencijomis, įžvalgomis versle.
Lietuvos verslo paramos agentūra (LVPA) skelbia kvietimus teikti paraiškas pagal finansines priemones „COVID-19 MTEP“ ir „COVID-19 produktai LT“. Abi jos nukreiptos į pagalbą įmonėms, siekiančioms spręsti koronaviruso sukeltas problemas.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) praneša, kad atnaujintas kvietimas teikti paraiškas pagal ES priemonę „Inočekiai“, skirtą brandiesiems inovatoriams. Atsižvelgiant į didelį šios priemonės populiarumą visoje Lietuvoje, bus skirtas papildomas 1 mln. Eurų finansavimas. Iš viso šis priemonės „Inočekiai“ kvietimo biudžetas siekia 4,38 mln. eurų ES investicijų 2017-2020 m.
Sklandus darbo organizavimas, pasiekiami duomenys, nenutrūkstanti gamybos grandinė – tokiais skaitmenizuotos veiklos privalumais galėjo pasinaudoti įmonės, kai valstybė paskelbė karantiną dėl COVID-19. Tikima, kad ateityje skaitmenizacija bendrovėms taps vis reikalingesnis įrankis.
Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra (MITA) kartu su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija laukia bendrų mokslo ir verslo projektų, kurie būtų įgyvendinami pagal tarptautinį „Eureka“ valstybių narių mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros bendradarbiavimo tinklą. Šiuo metu paskelbtas ES fondų kvietimas teikti paraiškas pagal priemonę „MTEP rezultatų komercinimo ir tarptautiškumo skatinimas“, kurio biudžetas – apie 995 tūkst. eurų. Didžiausia vienam projektui skiriama lėšų suma yra 300 tūkst. eurų.
Remiantis UAB „Investicijų ir verslo garantijos (INVEGA) užsakymu atlikto INVEGA teikiamų paslaugų aktualumo ir prekinio ženklo žinomumo tyrimais, 22 proc. Lietuvos gyventojų norėtų pradėti nuosavą verslą, o 38 proc. verslo įmonių teigė turinčios verslo plėtros planų, kuriems reikalingas išorinis finansavimas. 32 proc. verslininkų ketina pasinaudoti bent viena iš INVEGOS siūlomų paramos priemonių, iš kurių populiariausios – darbo užmokesčio kompensavimas (14 proc.), dalinis palūkanų kompensavimas (12 proc.) ir garantijos (9 proc.).