Naujienos
„Dažniausiai idėjos atradimams gimsta atsiradus problemai“, – sako UAB „Inovatyvių procesų sprendimai“ vadovas Darius Didžgalvis. Jo įmonė sukūrė ir pristatė inovatyvų bekontaktį termometrą, kuris per nuotolį gali suteikti tikslią bei darbovietėms pandemijos laiku ypač reikalingą informaciją.
Mažųjų palydovų pozicionavimo sistemos kūrėjai pasakoja, kad kai prieš kelerius metus pradėjo vystyti savo idėją, įsilieti į gana konservatyvią ir tik laiko patikrintus sprendimus naudojančią kosmoso pramonę nebuvo paprasta. Tačiau jie sako, kad šiandien mažųjų palydovų panaudojimo galimybės plečiasi, o įmonės siūloma technologija sulaukia vis didesnio susidomėjimo.
Lietuvoje sparčiai augant elektromobilių skaičiui, kyla poreikis pritaikyti ir vystyti šių transporto priemonių įkrovimui reikalingą infrastruktūrą bei padaryti ją labiau prieinamą kuo daugiau gyventojų. Todėl išmanių elektromobilių krovimo stotelių kūrėjai siūlo sprendimą, kuris ne tik išplės šių priemonių tinklą Lietuvoje ir už jos ribų, bet ir paskatins gyventojus drąsiau rinkis žalesnį transportą.
Įmonės, kuriančios modernius maisto ir gėrimų apdirbimo įrenginius, vadovas sako, kad idėja sukurti patogiai naudojamą, tyliai veikiantį ir unikaliu dizainu išsiskiriantį išmanųjį trintuvą kilo pastebėjus tokių produktų trūkumą rinkoje. Šiandien naujosios technologijos kūrėjai jau džiaugiasi pirmųjų gaminius įsigijusių klientų teigiamais atsiliepimais ir tarptautiniu įvertinimu bei planuoja savo idėją vystyti toliau.
Atliekant oro-geodezijos darbus, pavyzdžiui, renkant duomenis apie elektros tinklus, specialistai pasitelkia priemones, leidžiančias užfiksuoti reikiamus objektus iš oro. Tačiau dažnai turimos technologijos neužtikrina darbų kokybės. Todėl lietuvių įmonė kuria stabilizuotos kameros platformą, kuri leis gauti geriausios raiškos nuotraukas. Ir nors kol kas ši technologija dar tobulinama, potencialūs partneriai iš viso pasaulio jau domisi galimybe jos dėka padidinti savo veiklos efektyvumą.
Išskirtinę nuotekų valymo technologiją kuriantys mokslininkai teigia, kad drauge su verslo partnerių pagalba įgyvendinama idėja ne tik sumažins reikalingų žaliavų išgavimo kaštus, bet ir prisidės prie ekologinių problemų sprendimų. Projekto sumanytojai tiki, kad mokslo ir verslo atstovų bendradarbiavimas leis laboratorijoje sukauptas žinias pritaikyti praktikoje ir padės sukurti inovatyvų, partnerių veiklą plėsiantį, produktą.
Drauge dirbančių informacinių technologijų ir medicinos specialistų komanda kuria inovatyvų produktą, kuris padės su koordinacijos ar nevalingų judesių problema susiduriantiems žmonėms. Idėjos autoriai nestokoja planų, kaip dar galėtų patobulinti savo idėją ateityje, bei tikisi, kad išvystyta technologija prisidės ir prie visuomenės informavimo apie sprendžiamos problemos svarbą.
COVID-19 pandemija sukėlė rimtą sveikatos krizę ir pakeitė daugelio žmonių gyvenimus. Su dideliais sunkumais kiekvieną dieną susiduria ir priešakinėse kovos su klastinga liga linijose atsidūrę medikai. Todėl ultravioletinių spindulių respiratorius kuriančios įmonės atstovai tikisi, kad jų priemonė padės užkirsti kelią viruso plitimui gydymo įstaigose ir užtikrins medicinos personalo apsaugą.
Visame pasaulyje pastebimas augantis dėmesys besivystančių šalių rinkomis bei jose atsiveriančiomis galimybėmis. Tačiau investuotojai ar tarptautiniai kreditoriai susiduria su nežinomybe, ar investicijos šiose šalyse sėkmingai atsipirks, taip pat stokojama priemonių valiutinėms rizikoms suvaldyti. Todėl lietuvių įmonė nusprendė sukurti iš esmės sandorių sudarymo modelį pakeisiantį įrankį, kuris leis valiutine rizika apsikeisti be tarpininkų.