BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Prisitaikymo išlaidų ūkio subjektams vertinimo pinigine išraiška metodika

Vykdytojas Teisinio reguliavimo tinkamumo patikros
Produkto sritis Kita
Produkto rūšys Metodijos, metodinės rekomendacijos

Prisitaikymo išlaidų ūkio subjektams vertinimo pinigine išraiška metodika nustato ūkio subjektų patiriamų išlaidų, atsirandančių dėl teisės aktų projektuose nustatytų (ex-ante vertinimas) ar teisės aktuose nustatytų (ex-post vertinimas) įpareigojimų vykdymo, vertinimo pinigine išraiška principus ir tvarką.

Prisitaikymo išlaidų ūkio subjektams vertinimo pinigine išraiška tikslas - objektyviai ir kiekybiškai pamatuoti Prisitaikymo išlaidų naštą ūkio subjektams, Prisitaikymo išlaidų pokytį, sudaryti galimybes nustatyti reguliavimo naštos mažinimo tikslus, juos matuoti, palyginti ir vykdyti nustatytų teisinio reguliavimo tikslų įgyvendinimo pažangos stebėseną.

 

Prisitaikymo išlaidų ūkio subjektams vertinimo pinigine išraiška metodikos taikymo gairių tikslas – pateikti rekomendacijas vertintojams, atliekantiems Prisitaikymo išlaidų vertinimą pinigine išraiška pagal Prisitaikymo išlaidų ūkio subjektams vertinimo pinigine išraiška metodiką. Gairės yra taikomos, atliekant galiojančiu teisės aktu ir (arba) teisės akto projektu nustatytų įpareigojimų Prisitaikymo išlaidų vertinimą pinigine išraiška.

Šios gairės yra skirtos teisės aktų projektų rengėjams, atliekantiems Prisitaikymo išlaidų ir/arba administracinės naštos vertinimą, taip pat ekspertams, atliekantiems galiojančio teisinio reguliavimo vertinimą pinigine išraiška.

Gairių ir Metodikos taikymas teisės aktų projektų rengėjams leis geriau suprasti kiekvieno nustatomo įpareigojimo ar jo įgyvendinimo būdo sukeliamą naštą pinigine išraiška, įvertinti, ar nustatomas įpareigojimas yra būtinas numatytam teisinio reguliavimo tikslui pasiekti, ar nustatomo įpareigojimo įgyvendinimo būdo sukeliamos Prisitaikymo išlaidos ūkio subjektui yra protingos, pagrįstos ir proporcingos.

 

Daugiau informacijos apie produktą gali suteikti projekto vykdytojas.