BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Programinių sprendimų testavimo kvalifikacijos tobulinimo programa

Vykdytojas Asociacija „INFOBALT“
Produkto sritis Švietimas ir mokslas
Produkto rūšys Studijų, mokymo programos

Programa parengta remiantis „INFOBALT“ sukaupta patirtimi, esama IT profesijos mokytojų kvalifikacijų ir kompetencijų situacija bei rinkos poreikiais.

Programos tikslas – suteikti reikalingas kompetencijas, pradines 

programinės įrangos testavimo žinias ir praktinius įgūdžius jau programavimo (Java ir kt.) įgūdžių turintiems  profesijos mokytojams.  

Programa suskaidyta į modulius, atsižvelgiant į turimas kompetencijas mokytojai gali rinktis atskirus jiems aktualius modulius. Programos nuoseklumas: pradedama nuo testavimo pagrindų, jo vietos Programinės įrangos kūrimo procese, toliau suteikiamos esminės Funkcinių reikalavimų ir testavimo metodų žinios, pereinama prie testavimo technikų (juodosios-baltosios dėžės, angl. black box, white box), defektų valdymo ir nefunkcinių reikalavimų, įskaitant saugą, testavimo. Tuomet suteikiamos sąsajų (angl. API) testavimo ir veikiančio kodo pateikimo proceso įgūdžiai ir žinios. Toliau gilinamasi į testavimo automatizavimo principus, karkasus, testavimo duomenų paruošimą.

Temos:

 1. Testavimo pagrindai
 2. Testavimas Programinės įrangos kūrimo procese
 3. Statinis testavimas
 4. Funkciniai reikalavimai
 5. Testavimo atvejai
 6. Testavimo technikos
 7. Defektai. Defektų valdymas
 8. Nefunkcinis testavimas
 9. Saugumo testavimas
 10. API testavimas
 11. Testavimo įrankiai
 12. Jenkins pagrindai. Nuolatinė integracija.
 13. Įvadas į testavimo automatizavimą
 14. Testavimo aplinkų paruošimas
 15. Selenium pagrindai
 16. Lokatoriai (Locators)
 17. Teiginiai (Asserts)
 18. Užlaikymai (Waits)
 19. JUnit karkasas
 20. TestNG karkasas
 21. Scriptella scenarijų vykdymo įrankis
 22. Selenium gerosios praktikos
 23. Testavimo duomenų paruošimas

Programos apimtis 196 ak.val. (kontaktinės valandos), 9 kreditai. Vidutiniškai bendroje programos apimtyje teorija sudaro iki 25%, praktika ne mažiau 75% kontaktinių valandų. Mokymosi programoje metu numatomas savarankiško darbo apimties santykis su kontaktinėmis valandomis 1:6. Savarankiškam mokymuisi pateiktos nuorodos į šaltinius internete ir literatūrą.

Informacijos šaltiniai: Testuotojo programuotojo mokymo programa, IT profesijos mokytojų apklausa, susitikimai-interviu su įmonių ir profesinių mokyklų atstovais.

http://pmdtkt.kpmpc.lt/wp-content/uploads/2019/05/programa.pdf