BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Teisinio reguliavimo tinkamumo patikros transporto srityje atlikimo ir reguliavimo naštos ūkio subjektams vertinimo ataskaita

Vykdytojas Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerija
Produkto sritis Transportas
Produkto rūšys Tyrimai, studijos

Teisinio reguliavimo tinkamumo patikros transporto srityje atlikimo ir reguliavimo naštos ūkio subjektams vertinimo ataskaitoje pateikiami atliktos teisinio reguliavimo tinkamumo patikros transporto srityje rezultatai. Šios patikros metu buvo siekiama įvertinti problemas ir iššūkius, politikos tikslus ir naudojamas priemones, nustatyti identifikuotų problemų sprendimo priemones, galimai atsisakyti perteklinių, neaktualių teisės aktų nuostatų ar jas supaprastinti, siekiant palengvinti teisės aktų reikalavimų ūkio subjektui vykdymą.

Transporto sritis šio projekto atveju apima tik keleivinį kelių transportą (keleivių vežimą reguliariais reisais tolimojo ir vietinio susisiekimo maršrutais, keleivių vežimą lengvaisiais automobiliais taksi ir keleivių vežimą už atlygį lengvaisiais automobiliais (vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos kelių transporto kodekse nustatytas sąvokas).

Šioje Ataskaitoje nagrinėjamas Lietuvos Respublikos transporto srities reguliavimo politikos formavimas ir įgyvendinimas, jo sąsaja su Europos Sąjungos transporto srities politikos formavimo priemonėmis ir tikslais. Taip pat nagrinėjamas atskirų keleivių vežimo kelių transportu veiklų teisinis reguliavimas, apimantis patekimo į rinką ir veiklos vykdymo bei kontrolės procesus, vertinama keleivių vežimo kelių transportu rinka Lietuvoje, pateikti suinteresuotų šalių, įskaitant ūkio subjektus, apklausos rezultatai, užsienio šalių gerosios praktikos formuojant ir įgyvendinant transporto srities teisinį reguliavimą apžvalga.

Pagrindinę Ataskaitos dalį sudaro LR teisės aktų, reglamentuojančių keleivių vežimo kelių transportu veiklas analizė, identifikuojant šių teisės aktų nustatytus įpareigojimus ūkio subjektams bei tų įpareigojimų sukeliamą reguliavimo naštą. Identifikuotų teisės aktų numatomų įpareigojimų analizė papildoma atskirų įpareigojimų ūkio subjektų vertinimu.

 

Detalesnę informaciją apie produktą gali suteikti projekto vykdytojas.