BDAR

Jūsų asmens duomenų valdymas.

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

Slapukų politika Privatumo politika

 


Spausdinti

Rezultatai ir statistika

Užsienio šalių pareigūnų (policijos, pasienio, priešgaisrinės apsaugos, muitinės, finansinių nusikaltimų tyrimo ir viešojo saugumo tarnybos pareigūnų) rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemų analizės ataskaita

Vykdytojas Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerija
Produkto sritis Viešasis valdymas
Produkto rūšys Tyrimai, studijos

Užsienio šalių pareigūnų (policijos, pasienio, priešgaisrinės apsaugos, muitinės, finansinių nusikaltimų tyrimo ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnų) rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemų analizėje įvertintos 6 (šešių) užsienio šalių policijos, pasienio, priešgaisrinės apsaugos, Viešojo saugumo tarnybos (atitinkamas funkcijas vykdančių) pareigūnų, taip pat pareigūnų, atliekančių finansinių nusikaltimų tyrimus, rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemas. Atliekant užsienio šalių pareigūnų rengimo ir kvalifikacijos tobulinimo sistemų analizę buvo įvertintos šių šalių pareigūnų rengimo sistemas: dėl policijos ir pasienio pareigūnų – Norvegijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Suomijoje, Nyderlandų Karalystėje ir Estijoje; muitinės pareigūnų – Švedijoje, Suomijoje, Nyderlandų Karalystėje, Estijoje, Belgijoje ir Austrijoje. Analizėje pateikta informaciją apie pirmiau nurodytų pareigūnų rengimo sistemas: pareigūnų rengimo mokymo įstaigos, jų tipai (profesinės mokyklos, aukštosios mokyklos: kolegijos ir (ar) universitetai), mokymo įstaigų pavaldumas ir jų teisinis statusas, mokymo ir studijų programos, mokymo ir studijų trukmė, apimtis (valandomis ir kreditais), priėmimo ir atrankos į profesinio mokymo ir aukštojo mokslo studijas reikalavimai, mokymo ir studijų finansavimas, pareigūnų kvalifikacijos tobulinimo sistema.

Analizės metu nustatyta, kad daugumoje išnagrinėtų šalių pareigūnų rengimas vyksta decentralizuotai, t. y. kiekvienos atskiros šalies konkrečios tarnybos pareigūnai yra rengiami arba atskiroje specializuotoje įstaigoje, vykdančioje būtent šios tarnybos pareigūnų rengimą, arba pačios tarnybos padalinyje, atsakingame už šios tarnybos pareigūnų rengimą.

Vienintelė iš vertintų šalių, kurioje pareigūnų rengimo sistema gali būti įvertinta kaip centralizuota, yra Estijos Respublika, kurioje visas aktualias vertinimo kontekste funkcijas atliekantys pareigūnai (policijos, sienos apsaugos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo, muitinės, pataisos pareigūnai) yra rengiami vienoje profesinio aukštojo mokslo įstaigoje – Estijos saugumo mokslo akademijoje, kurioje vykdomas tiek profesinis pareigūnų mokymas, tiek profesinės studijos.

Švedijos Karalystėje, Suomijos Respublikoje, Nyderlandų Karalystėje, Norvegijos Karalystėje ir Prancūzijos Respublikoje visų aktualias analizės kontekste funkcijas atliekančių tarnybų pareigūnai rengiami decentralizuotai atskirose organizacijose, pagal atskiras programas.