Nr. 10-035-T

Teikiama nuo
2023-03-06 08:00
Teikiama iki
2026-04-30 18:00 Liko 563 d. 15 val.
Kvietimo finansavimo suma
4 840 000,00 €
Pareiškėjo tipas
Viešasis ir privatus sektorius
Projektų atrankos būdas
Tęstinė atranka
Didžiausia galima skirti finansavimo suma projektui
Regionas
Netaikoma
Atsakinga institucija
Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerija
Administruojanti institucija
Centrinė projektų valdymo agentūra
Programa
Naujos kartos Lietuva
Komponentas
Aukštasis mokslas, nuosekli mokslo ir inovacijų skatinimo sistema ir aukštos pridėtinės vertės verslas
Konkretus uždavinys
Bendros mokslo ir inovacijų misijos sumaniosios specializacijos srityse
Priemonė (reforma ar investicija)
Bendros mokslo ir inovacijų misijos sumaniosios specializacijos srityse
  • Finansuojamos projektų veiklos
    Veiklos Nr.Veiklos pavadinimas
    12-001-01-02-01-02-01 Programos „Europos horizontas“ akceleravimas
    Daugiau Mažiau
  • Tikslinės grupės
    Mokslo ir studijų institucijos
    Daugiau Mažiau
  • Galimi pareiškėjai
    Lietuvos mokslo taryba (LMT), mokslo ir studijų institucijos, įtrauktos į Atviros informavimo konsultavimo orientavimo sistemos registrą (toliau – MSI), MVĮ ir didelės įmonės. Galimi partneriai - MSĮ, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ).
    Daugiau Mažiau
  • Galimi partneriai
    Veiklos „Startiniai galimybių projektai“ įgyvendinime galimi partneriai MSI ir MVĮ.
    Daugiau Mažiau
  • Finansuojamoji dalis
    Kodas Finansuojamoji dalis
    12-001-01-02-01-02-01 100 proc.
    Daugiau Mažiau
  • Nuosavo įnašo dalis
    Kodas Nuosavo įnašo dalis
    12-001-01-02-01-02-01
    Daugiau Mažiau
  • Finansavimo forma
    Dotacija
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai projektams
    1. Remiama veikla – ES bendrosios mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ (toliau – programa „Europos horizontas“) koordinavimo iniciatyvų veiksmai (mokslinių tyrimų ir inovacijų veiksmai, inovacijų veiksmai, koordinavimo ir paramos veiksmai, programos bendro finansavimo veiksmai) pagal programos „Europos horizontas“ antrą veiklos sritį „Pasauliniai uždaviniai ir Europos pramonės konkurencingumas“ ir pagal Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programą, papildančią programą „Europos horizontas“ (toliau – EH veiksmas), kuriems skirtas Europos Komisijos (toliau – EK) finansavimas ir reikalingas Lietuvos MSI kofinansavimas. EGADP lėšomis finansuojama EH veiksmo dalis, kuriai reikalingas Lietuvos MSI kofinansavimas.
    2. Jeigu EH veiksmo įgyvendinimo procese dalyvauja daugiau negu vienas Pareiškėjas, nurodytas Aprašo 2.1 papunktyje, kiekvienas iš jų turi teisę teikti atskirą PĮP dėl savo kofinansavimo dalies EH veiksme.
    3. Projekto parengtumo reikalavimai:
    3.1. EH veiksmas, dėl kurio kofinansavimo teikiamas PĮP, turi būti gavęs EK finansavimą (vertinama pagal Pareiškėjo pateiktuose dokumentuose (EH veiksmo finansavimo sutarties ir jos priedų kopijos) nurodytą informaciją);
    3.2. EH veiksmo finansavimo sutartyje ar jos prieduose yra numatytas MSI kofinansavimas (vertinama pagal Pareiškėjo pateiktuose dokumentuose (EH veiksmo finansavimo sutarties ir jos priedų kopijos) nurodytą informaciją).
    4. Projektas turi atitikti projekto bendruosius atrankos kriterijus, nustatytus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede.
    5. Projekto veiklos, kurioms skiriamas EGADP ir valstybės biudžeto lėšos, turi būti įgyvendintos iki 2026 m. balandžio 30 d. Aprašo 2.7 papunktyje nurodytas EH veiksmas, kuriam skirtas EK finansavimas, gali baigtis vėliau nei 2026 m. balandžio 30 d.
    6. Projekto įgyvendinimo metu turi būti įgyvendintos privalomos projektų matomumo ir informavimo apie projektus priemonės pagal Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 341.1, 341.2, 341.3 ir 341.4 papunkčiuose nustatytus reikalavimus.
    Daugiau Mažiau
  • Horizontaliųjų principų ir kitų nuostatų reikalavimai
    1. Projektuose negali būti numatyta:
    1.1. apribojimų, kurie turėtų neigiamą poveikį lygių galimybių ir nediskriminavimo dėl lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, negalios, lytinės orientacijos, etninės priklausomybės, religijos principams įgyvendinti;
    1.2. veiksmų, kurie turėtų neigiamą poveikį darnaus vystymosi principui įgyvendinti.
    2. Projektai turi atitikti reikšmingos žalos nedarymo principą, t. y. turi būti tvarūs aplinkos atžvilgiu ir vykdomi visapusiškai atsižvelgiant į Europos Sąjungos klimato ir aplinkos apsaugos standartus ir prioritetus, kaip tai suprantama pagal 2020 m. birželio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 2020/852 dėl sistemos tvariam investavimui palengvinti sukūrimo, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) 2019/2088. Reikalavimai projektų atitikčiai šiam principui įvertinti pateikiami Aprašo 1 priede.
    3. Atsižvelgiant į tai, kad pagal Aprašą kofinansuojami projektai, kurie yra gavę EK finansavimą, papildomi konkretūs reikalavimai dėl horizontaliųjų principų įgyvendinimo nėra nustatomi.
    4. Pagal Aprašą finansuojama veikla, įvertinus ją pagal 2016 m. liepos 23 d. EK pranešimą – Rekomendacijų, kaip užtikrinti, kad būtų laikomasi Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijos nuostatų skirstant Europos struktūrinių ir investicinių fondų (ESI fondų) paramą (2016/C 269/01), III priedą, nepažeidžia Chartijoje nustatytų pagrindinių teisių. Atsižvelgiant į pagal Aprašą finansuojamos veiklos pobūdį, papildomi reikalavimai dėl aktyvių priemonių Chartijoje įtvirtintoms teisėms propaguoti nėra nustatomi.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai įgyvendinus projektų veiklas
    Papildomi tęstinumo reikalavimai, nei nustatyti PAFT, netaikomi.
    Daugiau Mažiau
  • Projektų įgyvendinimo trukmė
    Projektas turi būti baigtas įgyvendinti ne vėliau kaip iki 2026 m. balandžio 30 d.
    Aprašo 2.7 papunktyje nurodytas EH veiksmas, kuriam skirtas EK finansavimas, gali baigtis vėliau nei 2026 m. balandžio 30 d.
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai valstybės pagalbai

    Aprašo 2.6 papunktyje nurodytai veiklai teikiamas finansavimas nėra valstybės pagalba, kai ši veikla atitinka neekonominės veiklos sampratą, apibrėžtą Europos Komisijos pranešime dėl valstybės pagalbos sąvokos, bei Komunikato 20 punkto nuostatas.
    PĮP vertinimo metu nustačius, kad projekto veikla neatitinka sąlygų, nurodytų Aprašo 5.1 papunktyje, projekto veiklų finansavimas yra valstybės pagalba, kaip ji apibrėžta Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 straipsnyje. Finansavimas projektams, skiriamas kaip valstybės pagalba, yra pagalba bendrai finansuojamiems mokslinių tyrimų ir technologijų plėtros projektams, kuri teikiama taikant BBIR I skyriaus ir 25c straipsnio nuostatas per BBIR taikymo laikotarpį arba jo taikymo laikotarpio pratęsimą. Įsigaliojus naujam Europos Komisijos reglamentui, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius, pagal šį Aprašą bus taikomos naujojo reglamento nuostatos.
    Siekiant nustatyti, ar teikiamas finansavimas yra / nėra valstybės pagalba, Administruojančioji institucija, vertindama PĮP, pildo Patikros lapą dėl valstybės pagalbos ir de minimis pagalbos buvimo ar nebuvimo (Aprašo 2 priedas).
    Nustačius, kad teikiamas finansavimas yra valstybės pagalba, Administruojančioji institucija pildo Projekto atitikties valstybės pagalbos taisyklėms patikros lapą (Aprašo 3 priedas).
    Valstybės pagalba neteikiama:
    1. sunkumus patiriančioms įmonėms, kaip apibrėžta BBIR 2 straipsnio 18 punkte;
    2. ūkio subjektams, kuriems išduotas vykdomasis raštas sumoms išieškoti pagal ankstesnį Europos Komisijos sprendimą, kuriame pagalba skelbiama neteisėta ir nesuderinama su vidaus rinka. Nauja valstybės pagalba negali būti teikiama iki nebus sugrąžinta neteisėta ir nesuderinama su vidaus rinka gauta valstybės pagalba.
    Valstybės pagalba, kurios tinkamas finansuoti išlaidas galima nustatyti ir kuriai pagal BBIR taikoma išimtis, gali būti sumuojama su:
    1. bet kokia kita valstybės pagalba, jei tos veiklos yra susijusios su skirtingomis tinkamomis finansuoti išlaidomis, kurias galima nustatyti;
    2. bet kokia kita valstybės pagalba, susijusia su tomis pačiomis tinkamomis finansuoti išlaidomis, kurios iš dalies arba visiškai sutampa, tik jeigu taip susumavus neviršijamas didžiausias pagalbos intensyvumas ar pagalbos suma pagal BBIR, taikoma tai valstybės pagalbai.
    Valstybės pagalba, kuriai pagal BBIR taikoma išimtis, nesumuojama su jokia de minimis pagalba, susijusia su tomis pačiomis tinkamomis finansuoti išlaidomis, jei susumavus būtų viršytas pagalbos intensyvumas, kaip nustatyta BBIR 8 straipsnio 5 dalyje.
    Administruojančioji institucija PĮP vertinimo metu patikrina pareiškėjo teisę gauti valstybės pagalbą pagal BBIR, o Ministerijai priėmus sprendimą finansuoti projektą, per 20 (dvidešimt) darbo dienų registruoja suteiktos valstybės pagalbos sumą suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registre, kurio nuostatai patvirtinti Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2005 m. sausio 19 d. nutarimu Nr. 35 „Dėl Suteiktos valstybės pagalbos ir nereikšmingos (de minimis) pagalbos registro nuostatų patvirtinimo“.
    Visi su projekto įgyvendinimu susiję dokumentai turi būti saugomi Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VIII skyriaus šeštajame skirsnyje nustatyta tvarka ir terminais. Jeigu projektui skiriama valstybės pagalba, projekto vykdytojas visus su projekto įgyvendinimu susijusius dokumentus turi saugoti 10 (dešimt) metų nuo paskutinės pagalbos pagal Aprašą suteikimo dienos.

    Daugiau Mažiau
  • Projektų bendrieji atrankos kriterijai
    Projektų bendrieji atrankos kriterijai nurodyti Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 2 priede. https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/projektu-bendruju-atrankos-kriteriju-sarasas-ir-ju-vertinimo-metodika-3
    Daugiau Mažiau
  • Projektų specialieji ir prioritetiniai atrankos kriterijai
    -
    Daugiau Mažiau
  • Kvietimo projekto prioritetinių atrankos kriterijų duomenys
    Numeris Pavadinimas Maksimalus galimas surinkti balas Didžiausias galimas kriterijaus balas Svorio koeficientas Minimalus privalomas surinkti balas
    Maksimali galima balų suma: Minimali privaloma surinkti balų suma:
    Daugiau Mažiau
  • Reikalavimai
    1. Atsižvelgiant į tai, kad finansuojami programos EH veiksmai, kuriems skirtas EK finansavimas, tinkamomis yra pripažįstamos tiesioginės EH veiksmo išlaidos, jeigu jos atitinka išlaidų tinkamumo finansuoti reikalavimus, nustatytus Projektų administravimo ir finansavimo taisyklėse, ir netiesioginės projekto išlaidos bei projekto viešinimo išlaidos, jeigu jos nėra numatytos EH veiksmuose.
    2. PVM nėra tinkamas finansuoti EGADP lėšomis. PVM gali būti finansuojamas Lietuvos biudžeto lėšomis vadovaujantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių VII skyriaus ketvirtajame skirsnyje nustatyta tvarka.
    3. PĮP parengimo išlaidos nėra finansuojamos.
    4. Didžiausia galima projektų finansuojamoji dalis sudaro 100 proc. visų tinkamų finansuoti projekto išlaidų. Jeigu pagal Aprašą kofinansuojamo projekto įgyvendinimo metu sumažėja pareiškėjo biudžetas EH veiksme, atitinkamai turi būti patikslinta ir sumažinta pagal Aprašą kofinansuojamo projekto finansavimo lėšų suma. Projekto viešinimo išlaidos gali būti finansuojamos 100 proc.
    5. Projekto išlaidų dalis, kurios nepadengia projektui skiriamo finansavimo lėšos, turi būti finansuojama iš projekto vykdytojo lėšų.
    6. Projekto vykdytojui gali būti mokamas avansas, vadovaujantis Projektų administravimo ir finansavimo taisyklių 153–159 punktais. Ateityje mokėtina pagalba, įskaitant keliomis dalimis mokamą pagalbą, diskontuojama iki suteikimo momentu esamos jos vertės. Tinkamos finansuoti išlaidos diskontuojamos iki jų vertės pagalbos suteikimo metu. Palūkanų norma, naudojama diskontuojant, yra pagalbos suteikimo metu taikoma diskonto norma.
    7. Projektų išlaidos gali būti patirtos iki projekto sutarties pasirašymo, bet ne anksčiau nei 2020 m. vasario 1 d.
    8. Netiesioginės projekto išlaidos apmokamos taikant fiksuotąją normą (7 proc. nuo tiesioginių tinkamų finansuoti projekto išlaidų).
    Daugiau Mažiau
  • ES fondas
    Europos regioninės plėtros fondas
    Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė
    Daugiau Mažiau
  • EGADP subsidijos lėšos
    4 000 000,00 €
    Daugiau Mažiau
  • Valstybės biudžeto lėšos, skirtos ES fondų lėšomis netinkamam finansuoti PVM apmokėti
    840 000,00 €
    Daugiau Mažiau
  • Nuosavo įnašo dalis
    Kodas Nuosavo įnašo dalis
    12-001-01-02-01-02-01
    Daugiau Mažiau
  • Taikomi supaprastintai apmokamų išlaidų dydžiai
    Programos „Europos horizontas“ akceleravimas:
    KodasVersijaPavadinimasDydisMatavimo vnt.Papildoma informacija
    FN-001-01 01 Iki 7 proc. netiesioginių išlaidų fiksuotoji norma 7,0000 % https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=CELEX%3A32021R1060
    FN-005-07 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso nuo 41 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba nuo 49 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos 20,0200 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    FS-001-02 01 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, pirmojo rinkino FS su PVM 18,6900 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FS-001-01 01 Įgyvendintų privalomų matomumo ir informavimo priemonių apie ES fondų investicijų veiklas fiksuotoji suma, pirmojo rinkino FS be PVM 15,4500 EUR https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fs-01-01-fs-01-04-viesinimo-fs
    FN-005-02 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso nuo 21 iki 25 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba nuo 25 iki 30 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos 10,4400 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    FN-005-01 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso 20 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba 24 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos. 8,6300 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    FN-005-06 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso 40 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba 48 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos 18,8900 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    FN-005-05 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso nuo 37 iki 39 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba nuo 43 iki 47 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos 17,2500 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    FN-005-03 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso nuo 26 iki 30 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba nuo 31 iki 36 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos 12,3500 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    FN-005-04 01 Fiksuotoji norma, taikoma, kai priklauso nuo 31 iki 36 d. d. (jeigu dirbama 5 d. d. per savaitę) arba nuo 37 iki 42 d. d. (jeigu dirbama 6 d. d. per savaitę) kasmetinės atostogos 14,9900 % https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/fn-05-01-fn-05-07-kasmetiniu-atostogu-ismoku-fn-nustatymo-tyrimas
    Daugiau Mažiau
  • Teikimo tvarka
    Parengtas PĮP (su visais privalomais priedais) teikiamas per 2021-2027 m. Duomenų mainų svetainę (DMS) adresu https://dms.investis.lt. Esant DMS funkcinių galimybių neužtikrinimui – užpildyta ir kvalifikuotu elektroniniu parašu pasirašyta Projekto įgyvendinimo plano forma (word formatu) su reikiamais priedais teikiama el. paštu.
    Daugiau Mažiau
  • Kartu su PĮP teikiama
    1 priedas: Partnerio deklaracija (jei projektas įgyvendinamas su partneriais) 9 priedas: Aprašo priede dėl „Projekto (įskaitant jungtinį projektą) atitikties reikšmingos žalos nedarymo horizontaliajam principui vertinimo reikalavimų aprašo“ nurodyti pagrindimo dokumentai. 10 priedas: Dokumentai, pagrindžiantys projekto išlaidų pagrįstumą (sudarytos sutartys, komerciniai pasiūlymai, nuorodos į rinkoje esančias kainas (pvz., Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje), išlaidų skaičiavimai 11 priedas: EH veiksmo finansavimo sutarties ir jos priedų kopijos
    Daugiau Mažiau
  • Priedai

    1. Projektų finansavimo sąlygų aprašas (PFSA) (V-205 Dėl švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. rugpjūčio 17 d. įsakymo Nr. V-1250 „Dėl 2022-2030... (lrs.lt));
    2. Projektų finansavimo ir administravimo taisyklės (PAFT) (https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/14e33320f1ed11ec8fa7d02a65c371ad/asr); 
    3. PAFT priedas Projekto įgyvendinimo plano (PĮP) forma (PAFT 1 priedas) (https://2021.esinvesticijos.lt/dokumentai/projekto-igyvendinimo-plano-forma).
     

    Daugiau Mažiau
  • Apskritis
    Netaikoma
    Daugiau Mažiau
  • Siekiami stebėsenos rodikliai
    Programos „Europos horizontas“ akceleravimas:
    PavadinimasKodasMatavimo vntMinimali siektina reikšmė projektai
    Paramą gavusiose mokslinių tyrimų įstaigose dirbantys mokslininkai R.B.1.2008 vienų metų etato ekvivalentai 0,00
    Finansuoti projektai ir konsultavimo paslaugos mokslo ir studijų institucijų ir mažų ir vidutinių įmonių potencialiems programos „Europos horizontas“ pareiškėjams P.S.1.1136 skaičius 24,00
    Daugiau Mažiau
  • Kita informacija

    Pareiškėjas, dalyvaudamas priemonėje ir vykdydamas projektą, turi užtikrinti, kad:

    • projektas būtų įgyvendinamas pagal kvietime, ES ir nacionaliniuose teisės aktuose nustatytas sąlygas bei tvarką;
    • PĮP vertinimo metu neturi neišnykusio arba nepanaikinto teistumo arba dėl pareiškėjo per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis dėl neteisėtos veiklos, kenkiančios LR ir (arba) ES finansiniams interesams; 
    • pareiškėjo vadovo ar įgalioto asmens, privatūs interesai yra suderinti su visuomenės viešaisiais interesais;
    • projekte atlikti ir (ar) numatomi atlikti pirkimai bus vykdomi, vadovaujantis LR viešųjų pirkimų įstatymo nuostatomis;
    • bus imtasi tinkamų priemonių, siekiant užkirsti kelią sukčiavimui, korupcijai, interesų konfliktams ir dvigubam finansavimui, kurie kenkia ES finansiniams interesams
    • pareiškėjo planuojamų įgyvendinti projekto veiklų išlaidos nebus finansuojamos pagal kitus pareiškėjo įgyvendintus ir (arba) įgyvendinamus projektus;
    • VšĮ „Centrinė projektų valdymo agentūra“ (toliau – CPVA) pateiks šiuos duomenis: galutinio lėšų gavėjo pavadinimą; paslaugų teikėjo, rangovo arba subteikėjo, subrangovo pavadinimą (kai galutinis lėšų gavėjas yra perkančioji organizacija); lėšų gavėjo tikrojo (-ųjų) savininko (-ų) arba paslaugų teikėjo, rangovo vardą, pavardę ir gimimo datą. Duomenų kaupimą ir saugojimą vykdys CPVA;
    • bus duotas sutikimas svetainėje esinvesticijos.lt ir kitose su ES investicijomis susijusiose interneto svetainėse bei komunikacijos, matomumo priemonėse visuomenės informavimo tikslais bus paskelbti šie duomenys: projekto vykdytojo pavadinimas, partnerio pavadinimas, JP projekto vykdytojo pavadinimas (fizinio asmens vardo ir pavardės viešinimo trukmė yra 2 metai), rangovo ir subrangovo, prekių tiekėjo ir subtiekėjo, paslaugų teikėjo ar subteikėjo pavadinimas (kai vykdomi viešieji pirkimai ar ne perkančiosios organizacijos pirkimai, projekto pavadinimas, projekto tikslas ir rezultatai, projekto pradžios ir pabaigos laikas, bendra projekto vertė, ES lėšų šaltinio (fondo) pavadinimas ir jo finansavimo dydis, su projektu susijusi intervencinės priemonės sritis, projekto įgyvendinimo vietos šalies nuoroda arba geografinė padėtis; 
    • projekto vykdytojo pagrindinėje interneto svetainėje (jeigu tokia yra) ir socialiniuose tinkluose per 20 darbo dienų nuo projekto sutarties pasirašymo dienos bus paskelbtas trumpas projekto aprašymas, kuriame pristatomos visos įgyvendinant projektą suplanuotos veiklos, poveiklės, nurodomi projekto tikslai bei rezultatai ir informuojama apie gautą ES finansavimą.
    • bus sudarytos sąlygos ES ir (ar) nacionalinių institucijų atstovams atlikti ex-ante pirkimų patikrinimus, taip pat tikrinti, ar suteiktas finansavimas yra naudojamas laikantis ES ir nacionalinių taisyklių reikalavimų, pirmiausia: sukčiavimo, korupcijos, interesų konfliktų prevencijos ir dvigubo finansavimo srityse. 
    Daugiau Mažiau
  • Taikomi teisės aktai
    1. Aštuonioliktos Lietuvos Respublikos Vyriausybės programa, patvirtinta Lietuvos Respublikos Seimo 2020 m. gruodžio 11 d. nutarimu Nr. XIV-72 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos“;
    2. 2021 m. vasario 12 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/241, kuriuo nustatoma ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė;
    3. Planas „Naujos kartos Lietuva“, priimtas 2021 m. liepos 28 d. Europos Sąjungos Tarybos įgyvendinimo sprendimu dėl Lietuvos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano patvirtinimo;
    4. Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“ (toliau – Projektų administravimo ir finansavimo taisyklės);
    5. 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ administravimo taisyklės, patvirtintos Lietuvos Respublikos finansų ministro 2022 m. birželio 22 d. įsakymu Nr. 1K-237 „Dėl 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos ir Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano „Naujos kartos Lietuva“ įgyvendinimo“.
    Daugiau Mažiau
  • Specialieji teisės aktai
    1. Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymas;
    2. 2021 m. balandžio 28 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/695, kuriuo sukuriama bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Europos horizontas“, nustatomos su ja susijusios dalyvavimo ir sklaidos taisyklės ir panaikinami reglamentai (ES) Nr. 1290/2013 ir (ES) Nr. 1291/2013;
    3. 2014 m. birželio 17 d. Europos Komisijos reglamentas (ES) Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 107 ir 108 straipsnius, su visais pakeitimais (toliau – BBIR);
    4. Europos Komisijos pranešimas dėl Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 107 straipsnio 1 dalyje vartojamos valstybės pagalbos sąvokos (2016/C 262/01) (toliau – Europos Komisijos pranešimas dėl valstybės pagalbos sąvokos);
    5. Europos Komisijos komunikatas „Valstybės pagalbos moksliniams tyrimams, plėtrai ir inovacijoms sistema“ (2022/C 414/01) (toliau – Komunikatas);
    6. Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ akceleravimo veiklų planas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2022 m. vasario 1 d. įsakymu V-151 „Dėl Europos Sąjungos mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Europos horizontas“ akceleravimo veiklų plano patvirtinimo“;
    7. 2021 m. gegužės 10 d. Europos Sąjungos tarybos reglamentas (Euratomas) 2021/765, kuriuo sukuriama 2021–2025 m. laikotarpio Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programa, papildanti bendrąją mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Europos horizontas“, ir panaikinamas Reglamentas (Euratomas) 2018/1563.
    Daugiau Mažiau
  • Kontaktiniai asmenys
    Vardas Pavardė Institucija Pareigos Telefonas El. paštas
    Marija Samavičiūtė Centrinė projektų valdymo agentūra Grupės vadovas 37068506392 m.samaviciute@cpva.lt
    Daugiau Mažiau