2024 m. vasario 15 d.
image

Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia 7 mln. eurų kvietimą Lietuvoje veikiantiems aukšta pridėtine verte paremtiems brandiems inovacijų klasteriams.

„Mūsų šalies įmonėms ypač naudinga burtis į klasterius, nes tai suteikia joms daugiau galimybių konkuruoti užsienio rinkose, didinti verslo tarptautiškumą ir vykdyti inovatyvius projektus mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros srityje. Todėl ši priemonė skirta inovacijas kuriančių klasterių augimui ne tik Lietuvoje, bet ir tarptautiniu mastu sustiprinti“, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė. 

Klasteris – tai įmonių bei mokslo ir studijų institucijų grupė, veikianti partnerystės principu. Klasterių nariai, dirbdami kartu, siekia padidinti sukuriamą pridėtinę vertę. 

Aukšta pridėtine verte paremtas brandus inovacijų klasteris – tai klasteris, kurio nariai vykdo bendras veiklas daugiau nei 5 metus ir turi ne mažiau kaip 5 nepriklausomus narius, dalyvaujančius klasterio veikloje ne trumpiau kaip 5 metus. Šis klasteris turi valdymo struktūrą ir veiklos strategiją, be to, bent 3 klasterio nariai vykdo mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų ar aukštos pridėtinės vertės sektoriui priskirtas ekonomines veiklas.

Dėl finansavimo projektams gali kreiptis aukšta pridėtine verte paremtų brandžių inovacijų klasterių koordinatoriai. Projektams Vidurio ir vakarų Lietuvos regione skiriama iki 4 mln. eurų, o Sostinės regione – iki 3 mln. eurų priemonės lėšų. Didžiausias galimas finansavimas projektui yra 750 tūkst. eurų. 

„Šios priemonės lėšomis skatinsime brandžių inovacijų klasterių tarpvalstybinį bendradarbiavimą, tarptautinių mokslinių tyrimų, eksperimentinės plėtros ir inovacijų projektų rengimą ir suteiksime galimybę dalyvauti juose“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.

Projektų įgyvendinimo planus priima Inovacijų agentūra. Juos galima teikti iki š. m. birželio 21 dienos.  

Išsamios kvietimo sąlygos skelbiamos ČIA.

Ekonomikos ir inovacijų ministerija praėjusiais metais įgyvendino 1 mlrd. eurų planą šalies ekonomikai stiprinti: buvo paskelbta daugiau kaip 957,5 mln. eurų vertės kvietimų diegti inovacijas, didinti investicijas, stiprinti žaliąją ekonomiką ir plėtoti valstybės ir verslo skaitmenizaciją. Dėl finansavimo kreipėsi beveik 3 tūkst. įmonių ir įstaigų. 

Šiais metais planuojama paskelbti kvietimų, kurių suma sieks apie 500 mln. eurų.

Priemonė „Inoklaster“ įgyvendinama 2021–2027 metų Europos Sąjungos fondų investicijų programos lėšomis.


LR ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija

Susiję kvietimai

Pateikimo terminas (nuo) Pavadinimas Finansavimo suma Pateikimo terminas (iki)
2024 m.
vasario 13 d.
Paskelbtas
INOKLASTER
Nr. 02-046-K
7 000 000,00 €
2024 m.
birželio 21 d. 17:00
Liko 67 d. 7 val.