2024 m. gegužės 29 d. Atnaujinimo data: 2024 m. gegužės 29 d.
image

Gegužės 26-29 dienomis Hanoveryje, Vokietijoje vyksta Europos Komisijos inicijuotas susitikimas INFORM EU. Tai pagrindinis ir didžiausias renginys, skirtas Europos Sąjungos investicijų fondų komunikatoriams. Šiemet susirinko daugiau kaip 350 atstovų iš visos Europos.

Šio susitikimo pagrindiniai tikslai:

  • pasidalinti patirtimis ir gerosiomis praktikomis;
  • gyvai išvysti kitose šalyse įgyvendintus ES finansuojamus projektus;
  • identifikuoti su komunikacija kylančias problemas bei rasti būdų, kaip jas spręsti.

Tris dienas čia, Vokietijoje, vyksta susitikimai, panelinės diskusijos, sėkmingų projektų pristatymai bei lankymai. Visas šias veiklas vienija viena tema – „Rezultatų komunikacija“, kuri skirta dviejų ES investicijų periodų sandūrai: senojo periodo rezultatų komunikacijai bei naujovėms naujajame periode. 

Buvo suteikta galimybė susipažinti su mažu žuvininkystės verslu Aschau savivaldybėje bei apsilankyti įspūdingoje ir žaismingoje vietoje – technologijų centre (Technologie Zentrum). Taip pat susipažinti su mokslininkų pasiekimais Hanoverio medicinos mokykloje bei patiems prisidėti prie bandymų, kuriant naują technologiją, kuri padėtų saugiai ir patogiai perduoti kraujo mėginį gydytojams iš bet kurios lokacijos. Dalyviai buvo pakviesti į Leibnico geofizikos institutą (Leibniz-Institut für Angewandte Geophysik), kuriame galėjo susipažinti su naujos kartos vandens bei dirvožemio tyrimo galimybėmis ir šių tyrimų svarba. 

Vienas įspūdingiausių aplankytų projektų – viena didžiausių Vokietijoje ir pasaulyje metalurgijos pramonės atstovė – „Salzgitter AG“. Dar įspūdingesni yra šios įmonės tikslai: išstumti anglį iš metalo gavybos proceso ir vietoje jo naudoti vandenilio energiją, taip kuriant klimatui neutralią metalo pramonę. 

Taip pat dalyviai turėjo galimybę susipažinti ir su minkštaisiais projektais, tokiais kaip kalbų mokymas pabėgėliams bei integracija į visuomenę, viešųjų erdvių pritaikymas aktyvesniam laisvalaikiui, karščio valdymas ypač urbanizuotose vietose ir pan. 

Paskutiniąją susitikimo dieną vyksta kūrybinės dirbtuvės, kurių metu bus diskutuojama apie komunikacijos priemones bei galimybes, iššūkius regionų, šalių bei visos Europos mastu. „Komunikacija – nors ir kasdieninis dalykas, tačiau jos reikia mokytis kasdien.“ – sakė Europos Komisijos Užimtumo, socialinių reikalų ir įtraukties generalinio direktorato generalinio direktoriaus pavaduotoja Andriana Sukova susitikimo pradžioje. „Tai procesas, kurio metu mokomės įvairių kalbų: projektų vykdytojų, politikos, visuomenės ar valstybės. Todėl ypač svarbu nuolat mokytis, dalintis patirtimis ir... susikalbėti.“

Lietuvai atstovauja Finansų, Socialinės apsaugos ir darbo, Žemės ūkio ministerijos, LR Vyriausybės, Nacionalinės mokėjimo agentūros bei Centrinės projektų valdymo agentūros atstovai.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image