2024 m. vasario 14 d.
canva.com nuotr.
canva.com nuotr.

Lietuvos energetikos agentūra, administruojanti nacionalinio biudžeto ir Europos Sąjungos lėšomis finansuojamus paramos projektus, investuojantiems į atsinaujinančių išteklių plėtrą, surengė nuotolinius mokymus šalies kaimo turizmo verslo atstovams, planuojantiems įsirengti savo sodybose elektromobilių įkrovimo privačias prieigas, kurių įrengimui skiriamos valstybės dotacijos.

Lietuvoje šiuo metu įregistruota 12 185 grynieji elektromobiliai ir 7 927 iš išorės įkraunami hibridai. Elektromobilių skaičius mūsų šalyje didėja kiekvieną mėnesį, todėl svarbu, kad šalies žemėlapyje elektromobilių įkrovimo vietų daugėtų ir ši infrastuktūra būtų nuosekliai gerinama. Įvairių šalių patirtis rodo, kad privati įkrovimo infrastruktūra, įrengta prie namų ar darboviečių, yra patogesnė naudoti ir ekonomiška.

Lietuvoje veikia daugiau nei 286 kaimo turizmo sodybų ir vis dažniau elektromobiliai užsuka į bet kurią iš jų. Kiekvienam šio verslo atstovui aktualu, kad jo sodyboje apsistoję elektromobilius vairuojantys poilsiautojai rastų patogią įkrovimo prieigą savo elektromobilio baterijai įkrauti ir galėtų ilsėtis be rūpesčių.

Turizmo verslui laikas priimti svarbų ateičiai sprendimą – įsirengti elektromobilių įkrovimo privačias prieigas, pasinaudojant valstybės teikiama dotacija.

Lietuvos energetikos agentūra yra paskelbusi kvietimus fiziniams ir juridiniams asmenims teikti paraiškas elektromobilių privačioms įkrovimo prieigoms įsirengti.

Lietuvos energetikos agentūros kartu su Lietuvos kaimo turizmo asociacija surengtų mokymų metu kaimo turizmo verslo atstovai, norintys pateikti paraišką finansavimui ir įsirengti elektromobilių įkrovimo privačias prieigas, informuoti, kokiomis sąlygomis teikiamas finansavimas, kaip užpildyti paraišką investicinei paramai gauti, jiems pateiktos rekomendacijos, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių paraiškos pildymo klaidų, taip pat mokymų dalyviams pateikta bendra informacija apie investicinę paramą tiek fiziniams, tiek ir juridiniams asmenims.

Mokymų medžiagą galite rasti šioje nuorodoje: Mokymai Lietuvos kaimo turizmo atstovams, norintiems gauti paramą įsirengiant elektromobilių privačias įkrovimo prieigas

Kaimo turizmo versle pagal verslo liudijimus ar individualias pažymas dirbantys fiziniai asmenys gali įsirengti labiausiai jų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles iki 11 kW arba 22 kW, su dinaminiu galios valdymu arba be jo, įvertinus vidinio tinklo įvado galią, ir gauti nuo 533,87 iki 1055,04 eurų kompensaciją.

Įmonės gali įsirengti labiausiai jų darbuotojų ir gyventojų poreikius atitinkančias įkrovimo stoteles su prieigomis iki 44 kW su dinaminiu galios valdymu ir gauti nuo 595,78 eurų kompensaciją už kiekvieną įkrovimo prieigą, įrengtą ant sienos, ir nuo 997,15 eurų – už kiekvieną prieigą, įrengtą ant žemės. Vieno pareiškėjo teikiamų paraiškų bei objektų, kuriuose įrengiamos įkrovimo stoteles, skaičius neribojamas. Galima prašyti finansavimo jau nuo 2023 m. balandžio 1 d. įsirengtoms prieigoms, kurių projektai įrengimo atitinka finansavimo sąlygas.

Paraiškos teikiamos internetu užpildant paraiškos formą.

Lietuvos energetikos agentūros paskelbtų kvietimų teikti paraiškas informaciją galite rasti interneto svetainėse www.esinvesticijos.lt ir https://www.ena.lt.

Pasiteirauti apie lėšų skyrimo sąlygas ir paraiškų teikimą galima telefonu 8 5 230 3312 arba el. paštu ikrovimo.stoteles@ena.lt.

Jungtinis projektas „Privačių elektromobilių įkrovimo prieigų įrengimas“ įgyvendinamas pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.


Lietuvos energetikos agentūros informacija