2023 m. rugsėjo 06 d. Atnaujinimo data: 2023 m. rugsėjo 06 d.
image

2023 m. atlikto tyrimo „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2022 / 2023“ metu paaiškėjo, kad korupcija Lietuvoje – viena iš ypač svarbių reiškinių Lietuvos gyventojams. Tarp gyventojams aktualių problemų, ji užima 5 vietą (iš 18) po infliacijos, mažų atlyginimų, sveikatos apsaugos problemų ir narkotikų vartojimo.

Kaip labai rimtą problemą korupciją nurodė 34 % gyventojų. Lyginant su 2021 m. nurodžiusių, kad korupcija yra rimta problema, yra vienu procentiniu punktu mažiau, tai žemiausia rodiklio reikšmė nuo 2007 m. Įmonių vadovai korupciją, kaip labai rimtą problemą, paminėjo 7-oje vietoje – 24 % (2021 m. – 26 %), o valstybės tarnautojai – 5-oje vietoje – 32 % (2021 m. – 31 %).

Nors 58 % gyventojų žino, kur kreiptis, norint pranešti apie korupcijos atvejį (tai didžiausia rodiklio reikšmė nuo 2007 m.), dažniausiai įvardijama tik STT (61 % nuo žinančių). Svarbu paminėti, kad skaidrumas, sąžiningumas, viešumas – esminiai Nulinės tolerancijos korupcijai politikos principai, kurių laikosi valdymo ir kontrolės sistemos institucijos. 

Sekdamos šiuo principu, ES investicijas administruojančios institucijos kviečia nedelsti ir pranešti apie neteisėtas veiklas.  

Jei pastebėjote pažeidimus, susijusius su ES investicijų panaudojimu, kviečiame kreiptis į „Centrinę projektų valdymo agentūrą“ ir „Inovacijų agentūrą“. Tą padaryti galite įvairiais būdais: tiek žodžiu, tiek raštu. Visa informacija gali būti pateikiama anonimiškai. 

Daugiau apie tai, kokios veiklos yra neteisėtos ir kaip elgtis susidūrus su korupcija – rasite filmuke arba čia

Nelikite abejingi!