Ekonomikos ir inovacijų ministerija padidino ILTE priemonei „Startuok“ skirtą sumą iki 55 mln. eurų. Papildomi 2,4 mln. eurų skirti smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) naujos veiklos pradžiai arba jau egzistuojančiai veiklai plėsti Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione.
„Remiame jaunus verslus, kurie siūlo rinkai inovatyvius produktus ar paslaugas, tačiau dažnai susiduria su finansavimo trūkumu dėl ribotų galimybių užsitikrinti reikiamą kapitalą. Skirdami papildomas lėšas Vidurio ir Vakarų Lietuvos regionui, siekiame padidinti finansavimo prieinamumą ir paskatinti tvarią verslo plėtrą regionuose“, – sako Ekonomikos ir inovacijų ministerijos kanclerė Iveta Paludnevičiūtė.
„Startuok“ šiemet sulaukė didžiausio smulkaus ir vidutinio verslo įmonių dėmesio tiesiogiai ILTE teikiamų paskolų kategorijoje. Buvo suteiktos 39 paskolos 6 mln. eurų sumai. Teikiamo finansavimo veiksmingumą ir reikalingumą parodo per trejus metus pasirašytos 133 paskolos sutartys už daugiau nei 26 mln. eurų“, – teigia Ausma Bartkutė, ILTE Produktų valdymo departamento direktorė.
Šiemet labai mažoms ir mažoms įmonėms, veikiančioms Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione (Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių ir Utenos apskrityse) atsirado ir papildoma galimybė gauti iki 20 proc. investicinės paskolos vertės dotaciją.
Sąlygos pagerėjo ne tik klientams iš regionų - atnaujinus „Startuok” paskolos sąlygas, teikiamos nuo 50 proc. nuolaidos palūkanų normai paskolų gavėjams, kurie veikia ne ilgiau kaip trejus metus, iki 70 proc. nuolaidos palūkanų normai paskolų gavėjams, kurie vykdo Socialinio poveikio projektus ir veikia ne ilgiau kaip penkerius metus, taip pat paskolų gavėjams, kurių dalyvis (akcininkas, narys, dalininkas) ar savininkas yra leidimą gyventi Lietuvoje turintis Ukrainos pilietis arba Ukrainos juridinis asmuo, ar Ukrainos pilietybę ir leidimą gyventi Lietuvoje turintis verslininkas. Anksčiau ši sąlyga galiojo tik socialinio poveikio projektams.
Investicijoms skirtą paskolą grąžinti galima per 10 metų, apyvartinėms lėšoms – per 3 metus. Paskolos teikiamos jaunam verslui iki 3 m. amžiaus bei socialinio poveikio projektus vykdančioms įmonėms ir Ukrainos verslams, veikiantiems Lietuvoje iki 5 m.
„Startuok“ finansavimas socialinės globos įmonei
Vienas iš socialinio poveikio verslų, pasinaudojusių „Startuok“ finansavimu Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione yra Kaune įsikūrusi VšĮ „Ne po vieną“, kuriai 2023 m. buvo suteikta 105 tūkst. eurų apyvartinė paskola.
VšĮ „Ne po vieną“ teikia dienos socialinės globos paslaugas: nuo apsipirkimo, tiems kuriems nepakanka sveikatos pasirūpinti savimi namuose iki maitinimo, higienos priežiūros ir namų tvarkymo bei slaugos. Pastaraisiais metais paslaugas gaunančių žmonių skaičius nuo 50 užaugo iki 200, iš kurių apytiksliai 100 įstaigos darbuotojai ir savanoriai aplanko kiekvieną dieną.
„Teko atlikti nemažus namų darbus, kad įtikintume, kad esame patikimi ir tinkami gauti finansavimą. Džiugu, kad mumis patikėjo, nes prieš kreipdamiesi į ILTE gavome kelis neigiamus komercinių finansuotojų sprendimus. Kai kreipėmės dėl paskolos viskuo rūpinosi vos 20 žmonių komanda, šiandien šis skaičius išaugo iki 70. Neplanuojame sustoti ir svarstome plėsti veiklą Vilniuje ir kituose Lietuvos regionuose“, – teigia įstaigos vadovas Arūnas Sabaliauskas.
Iš priemonei skirtų 55 mln. eurų Sostinės regione įgyvendinamiems projektams skirta 35,3 mln. eurų, Vidurio ir Vakarų Lietuvos regione – 19,4 mln. eurų. Priemonė finansuojama Europos regioninės plėtros fondo ir Valstybės biudžeto lėšomis.
ILTE informacija