| Regionas | Apskritis | Savivaldybė |
|---|---|---|
| Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas | Kauno apskritis | Kėdainių r. sav. |
| Netaikoma | Kauno apskritis | Kėdainių r. sav. |
Dariaus Grigaro firmos ""Pakeda""AEI gamybos pajėgumų įrengimas Baigta įgyvendinti
Kvietimo numeris
02-011-K
Projekto numeris
02-011-K-0027
Sutarties įsigaliojimo data
2023-07-24 00:00
Projekto vykdytojas
Dariaus Grigaro firma "Pakeda"
Vykdytojo kodas
161289086
Veiklų vykdymo pabaigos data
2024-05-31 00:00
Administruojanti institucija
Inovacijų agentūra
Bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma
47 908,38 €
Projektu sprendžiamos problemos
Įmonė Pakeda registruota 1993 metais ir įmonė įsikūrusi Kėdainių miesto pakraštyje. Pagrindinės įmonės sritys: plėvelinė pakuotė, polietileniniai maišeliai. Šias sritis galima išskaidyti į smulkesnes veiklas:
-Maišeliai iš LDPE, HDPE, PP ir OPP plėvelių su spauda ar be jos.
-Trijų sluoksnių LDPE polietilenas.
-Fasavimo juosta.
-Fleksografinė spauda.
-Reklaminiai maišeliai.
-Maišeliai su 6-spalvų spauda.
-Maišeliai daržovių, vaisių fasavimui.
-Juostos automatiniam pakavimui.
-Reklaminiai maišeliai.
-Reklama ant pakuočių.
Įmonė pasižymi aukštu automatizacijos lygiu, todėl jai nereikia daug darbuotojų gamyboje, taipogi ši įmonė yra draugiška aplinkai, nes naudoja žaliavas iš perdirbto plastiko, o gamybos atliekas vėl perduoda, jog iš jų būtų vėl būtų pagaminamos granulės.
Perkamos perdirbto plastiko granulės maišais po 1000KG. Pasitelkiant suspausta orą, granulės transportuojamos į gamybos įrenginius. Granulės įrenginyje sulydomos ir iš jų gaminama tam tikro storio ir pločio polietileno plėvelė. Įrenginyje pagaminta plėvelė keliama aukštyn į viršų atvėsimui. Naudojant nuolatinę elektros srovę oras iš pagamintos plėvelės išstumiamas lauk ir suvyniojama į ruloną. Rulonas dedamas ant maišeliu gaminimo įrenginio, gaminami maišeliai, supakuojami sudedami ant palečių , atkraunama užsakovui.
Pagrindinė gamybos linijų vartojama energija yra elektra. Praktiškai visų technologinių įrenginių elektrinė instaliuota galia susidaro iš keleto ar keliolikos elektros pavarų ar kitos specifinės elektros įrangos, kurios įrenginio darbo metu dirba pagal nustatytą programą, kurio metu dirba skirtingą darbo laiką bei apkrovimą.
Lietuvoje, o kartu ir visoje Europos Sąjungoje, didelis dėmesys skiriamas investicijoms į energetinio efektyvumo bei atsinaujinančios energetikos sritis. Energijos vartojimo efektyvumo didinimas įvairiuose sektoriuose yra vienas iš Lietuvos strateginių tikslų. Siekis prisidėti prie nacionalinių energijos vartojimo efektyvumo didinimo tikslų įgyvendinimo ir aukštos gamybos proceso metu patiriamas išlaidos paskatino Dariaus Grigaro firma "Pakeda" inicijuoti projektą, kurio metu numatoma įdiegti saulės fotovoltinę elektrinę. Tuo tikslu įmonė atliko energijos vartojimo auditą ir vadovaudamasi jame pateiktomis rekomendacijomis planuoja įsirengti saulės jėgainę
Projektas prisidės prie AEI dalies didinimo galutiniame energijos suvartojime įmonės gamybinėje veikloje, tuo pačiu paskatins AEI didesnį naudojimą pramonės sektoriuje. Taip bus švelninamas Lietuvos poveikis klimato kaitai, sprendžiama oro taršos, efektyvaus išteklių naudojimo problema ir mažinama priklausomybė nuo energijos importo.
Daugiau
Mažiau
Projekto tikslas
Didinti AEI dalies gamybą galutiniame energijos suvartojime
Programos tipas
Investicijų programa
Prioritetas
Teisingos pertvarkos fondas Žalesnė LietuvaTeritorija, kuriai tenka didžioji dalis projekto lėšų
Regionų lėšos
| Regionas | Regionui skirta lėšų suma |
|---|---|
| Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas | 47 908,38 € |
| Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas | 0,00 € |
ES fondas
| Veiklos pavadinimas | Fondas |
|---|---|
| Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas) | Europos regioninės plėtros fondas |
| Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse | Teisingos pertvarkos fondas |
Finansavimo šaltiniai
| Finansavimo šaltinio kodas | Finansavimo šaltinio forma | Finansavimo šaltinio suma |
|---|---|---|
| 1. | Projektams skiriamos finansavimo lėšos | 38 326,70 € |
| 1.1. | ES fondų lėšos | 38 326,70 € |
| 2. | Nuosavas įnašas | 9 581,68 € |
| 2.2. | Privačios lėšos | 9 581,68 € |
| 2.2.1. | Projekto vykdytojo, partnerio (-ių) ir (ar) jungtinio projekto projekto vykdytojo lėšos | 9 581,68 € |
Stebėsenos rodikliai
| Pavadinimas | Stebėsenos rodiklio pradinė reikšmė | Stebėsenos rodiklio siektina reikšmė |
|---|---|---|
| Visas pagamintas atsinaujinančių išteklių energijos kiekis, iš kurio elektros, šilumos energijos kiekis | 0,00 | 50,20 |
| Visas pagamintas atsinaujinančių išteklių energijos kiekis, iš kurio elektros kiekis | 0,00 | 50,20 |
| Numatomas sutaupyti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekis | 0,00 | 7,53 |
Projekto veiklos
| Sutarties projekto veiklos numeris ir pavadinimas | Sutarties poveiklės numeris ir pavadinimas |
|---|---|
| 05-001-01-04-02-05 Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas) | 05-001-01-04-02-05-01 Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse (Vidurio ir vakarų Lietuvos regionas) |
| 05-001-01-04-02-05 Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse | 05-001-01-04-02-05-02 Skatinti atsinaujinančių energijos išteklių diegimą pramonės įmonėse (Kauno, Šiaulių ir Telšių apskr.) |
Sutarties intervencinių priemonių srities duomenys
- 048 - Atsinaujinančioji energija: saulė