Skip to main content
BDAR

Slapukų naudojimas

Siekdami užtikrinti geriausią Jūsų naršymo patirtį, šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. cookies). Naršydami toliau, patvirtinsite savo sutikimą naudoti slapukus. Savo sutikimą bet kada galėsite atšaukti, pakeisdami interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

 

Kvietimo numeris

10-036-T

Projekto numeris

10-036-T-0004

Sutarties įsigaliojimo data

2023-12-27 00:00

Projekto vykdytojas

UAB "Diabetis"

Vykdytojo kodas

304993367

Veiklų vykdymo pabaigos data

2026-04-30 00:00

Administruojanti institucija

Centrinė projektų valdymo agentūra

Bendra projekto tinkamų finansuoti išlaidų suma

3 239 035,71 €

Projektu sprendžiamos problemos

Europos Sąjungos (toliau – ES) mokslinių tyrimų ir inovacijų programos „Horizontas 2020“ (toliau – programa ,,Horizontas 2020) projektuose Lietuvos subjektams EK skirtos lėšos yra 45,6 % didesnės nei ES 7-osios bendrosios mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos programos (2007–2013 m.), tačiau pagal gautas lėšas MTEP iš programos „Horizontas 2020“ (95,5 mln. Eur) Lietuva užima priešpaskutinę vietą ir tarp visų 27 ES valstybių lenkia tik Maltą. Palyginimui – Estija 2014–2020 m. laikotarpiu iš programos „Horizontas 2020“ gavo 273,9 mln. Eur (arba beveik trigubai daugiau nei Lietuva). Pagal programos „Horizontas 2020“ projektų koordinatoriams skirtas lėšas Estija Lietuvą lenkia net penkiskart (atitinkamai 126,9 mln. Eur ir 22 mln. Eur), o ir dalyvių skaičiumi dvigubai mažesnė Estija gali pasigirti didesniu (Estija – 892 dalyviai, Lietuva – 611)4 . Be to, vienas Lietuvos investuotas euras į programą „Horizontas 2020“ grįžta tik kaip 0,4 Eur, o Estijos 1 investuoto euro grąža siekia net 2,7 Eur. Atsižvelgiant į tai, kas aukščiau išdėstyta, šiuo projektu siekiama spręsti dalyvavimo tarptautinėse mokslinių tyrimų ir inovacijų programose problemas prisidedama prie 1. Aukšto tarptautinio lygio tyrėjų didinimo Lietuvos mokslo sistemoje. 2. Didinama verslo sektoriaus MTEP ir absorbcinis MTEP potencialas. Vieni svarbiausių MTEP veiklos, skatinančios konkurencingumą, principų yra investicijos į darbuotojų kompetenciją, MTEP ir inovacijų didinimas, verslo paslaugų sektoriaus ir jo infrastruktūros plėtra. Lietuvai siekiant tapti konkurencingai tarptautinėje rinkoje, daug dėmesio turėtų būti skirta darniam mokslo ir inovacijų sistemos veikimui. MTEP ir inovacijų (toliau – MTEPI) sistema turėtų užtikrinti visą MTEPI ciklą – nuo MTEP idėjos gimimo iki jo užauginimo iki produkto ir išleidimo į rinką. Daug dėmesio reikėtų skirti visiems MTEPI kūrimo ciklo etapams, ypač svarbu stiprinti komercializavimo procesus, akseleravimo ir inkubavimo pajėgumus. Šiuo projektu bus prisidedama prie problemos sprendimo didinant Lietuvos matomumą ir tinklaveiką tarptautinėje mokslo erdvėje, sukuriant prielaidas gebėjimų ir žinių, būtinų rengiant tarptautines paraiškas, didinimui ir sudarytos prielaidas stiprinti akceleravimo ir inkubavimo pajėgumus sprendimo. Taip pat prisidedama prie 2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos 1 prioriteto 1.1. uždavinio „Plėtoti ir stiprinti mokslinių tyrimų ir inovacinius pajėgumus ir diegti pažangiąsias technologijas“ įgyvendinimo.
Daugiau Mažiau

Projekto tikslas

Projekto tikslas įgyvendinant programos „Europos Horizontas“, Europos inovacijų tarybos priemonės „Akceleratorius“ projektą „Fetsee“, kuriam neskirtas Europos Komisijos finansavimas, bet suteiktas EK Kokybės ženklas, sukurti ir pateikti į rinką naują ir inovatyvų produktą „Fetsee“, diabetinės pėdos diagnostikai. Įgyvendinus numatytą veiklą bus sudarytos prielaidos sukurti mokslui imlaus verslo sektoriaus plėtrą Lietuvoje, padidintas Lietuvos matomumas ir tinklaveiką tarptautinėje mokslo erdvėje. Pareiškėjas įgis ES registracijos sertifikatą ir pasirengs aukštos pridėtinės vertės produkto pateikimui į rinką, taip sukurdamas darbo vietas ir uždirbdamas pelną.

Programos tipas

Naujos kartos Lietuva

Komponentas

Aukštasis mokslas, nuosekli mokslo ir inovacijų skatinimo sistema ir aukštos pridėtinės vertės verslas
Teritorija, kuriai tenka didžioji dalis projekto lėšų
Regionas Apskritis Savivaldybė
Netaikoma Vilniaus apskritis Vilniaus m. sav.
ES fondas
Veiklos pavadinimas Fondas
Tarptautiškumo skatinimo paketas Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonė
Finansavimo šaltiniai
Finansavimo šaltinio kodas Finansavimo šaltinio forma Finansavimo šaltinio suma
1. Projektams skiriamos finansavimo lėšos 2 267 325,00 €
1.2. EGADP subsidijos lėšos 2 267 325,00 €
2. Nuosavas įnašas 971 710,71 €
2.2. Privačios lėšos 971 710,71 €
2.2.1. Projekto vykdytojo, partnerio (-ių) ir (ar) jungtinio projekto projekto vykdytojo lėšos 971 710,71 €
Stebėsenos rodikliai
Pavadinimas Stebėsenos rodiklio pradinė reikšmė Stebėsenos rodiklio siektina reikšmė
Paramą gavusios įmonės 0,00 1,00
Paramą gavusios įmonės, iš jų mažos ir labai mažos įmonės 0,00 1,00
Paramą gavusiose mokslinių tyrimų įstaigose dirbantys mokslininkai 0,00 4,00
Projekto veiklos
Sutarties projekto veiklos numeris ir pavadinimas Sutarties poveiklės numeris ir pavadinimas
12-001-01-02-01-02 Tarptautiškumo skatinimo paketas 12-001-01-02-01-02-01 Programos „Europos horizontas“ akceleravimas
Sutarties intervencinių priemonių srities duomenys
  • 021 - Įmonių, mokslinių tyrimų centrų ir aukštojo mokslo sektoriaus technologijų perdavimas ir bendradarbiavimas
Mums svarbi Jūsų patirtis naudojantis virtualiu asistentu – palikite atsiliepimą, tai užtruks vos minutę.
Ar radote informaciją, kurios ieškojote?
1 žvaigždutė „Ne, neradau“
5 žvaigždutės „Taip, radau viską“
Virtualus asistentas aktualių kvietimų paeiškai